P0

Svarbu, Švietimas

Miesto švietimo reikmėms – papildomi 4 mln. eurų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-09-14


Po praėjusio nuotolinio mokymo sezono atsigaunančios uostamiesčio ugdymo įstaigos pastaruoju metu sulaukia beveik vien tik džiugių naujienų.

Tokia gera naujiena buvo pristatyta ir pirmadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

Papildomų pinigų žadama skirti ir šiuo metu remontuojamai Prano Mašioto progimnazijai. Palmiros Mart nuotr.

Paaiškėjo, jog birželio pabaigoje pakeitus šalies valstybės biudžetą, Klaipėdos miesto savivaldybei iš jo skirta daugiau nei 8 mln. papildomų eurų.

Didžiausia suma – daugiau nei 4 mln. eurų iš jų atiteks miesto švietimo reikmėms.

Pinigų – ir mokykloms, ir darželiams

Pasak klausimą komiteto nariams pristačiusios Strateginio planavimo skyriaus vedėjos Indės Butenienės, iš šios sumos 700 tūkst. eurų numatyta panaudoti einamiesiems mokyklų remonto darbams – laiptinėms, stogams, kitoms vietoms, kurios neatitinka higienos normų, sutvarkyti.

Papildomi pinigai taip pat leis jau šiais metais pradėti „Versmės” progimnazijos bei „Aitvaro” gimnazijos sporto salių atnaujinimo darbus, kurie buvo suplanuoti kitiems metams.

„Sporto aikštynų atnaujinime kalba eitų apie „Vėtrungės” gimnazijos stadiono remontą, kur yra labai susidėvėjusi bėgimo danga”, – dar vieną objektą, kuriam norima skirti papildomą finansavimą, įvardijo I. Butenienė.

Taip pat pinigų iš skirtos sumos žadama atseikėti ir šiuo metu remontuojamai Prano Mašioto progimnazijai.

„Darbai čia jau vyksta, bet pridėjus lėšų, jie paspartėtų”, – teigė pranešėja.

Be to, jau šiais metais norima pradėti ir dviejų ikimokyklinių įstaigų – „Alksniuko” ir „Želmenėlio” apšiltinimo darbus. Kartu iš minėtos pinigų sumos siūloma didinti ir kompensacijas tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius.

„Yra dalis vaikų, kurie nepatenka į darželius, ypač šiaurinėje miesto dalyje, tad tas kompensavimas išlieka reikalingas”, – komentavo Strateginio planavimo skyriaus vedėja.

Ji taip pat pranešė džiugią žinią tiems mokytojams, kurie šiuo metu planuoja išeiti į užtarnautą poilsį. Jiems bus išmokėta visa, o ne sumažinta, kaip kad buvo padaryta pavasarį, išeitinė pinigų suma.

Dar 180 tūkst. eurų numatyta skirti mokytojų perkvalifikavimui, t.y. trūkstamų specialistų parengimui. Iš šios sumos planuojama paruošti 50 pedagogų, jau turinčių tam tikrą išsilavinimą, bet norinčių persikvalifikuoti.

Likusius pinigus tikimasi paskirstyti švietimo įstaigų aplinkos tobulinimui, hibridinėms klasėms, 9 naujų pedagogų etatų įkūrimui ir kitoms smulkesnėms veikloms.

Po neilgų diskusijų Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai šiems siūlymams pritarė.

Tačiau šie planai virs konkrečiais darbais tik tuo atveju, jei likusių pinigų panaudojimui ne tik švietimui, bet ir kitoms sritims, pritars miesto tarybos nariai.


  2021-09-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt