P0

Regionas

Rudenėjančioje Neringoje – renginių gausa

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-14


Atslūgus vasaros kaitrai Kuršių nerija pasipuošia elegantiška rudenėjančia nuotaika ir vilioja patirti kitokią, vasaros žavesiui nenusileidžiančią Neringą. Lietuvos kultūros sostinė 2021 artėjantį savaitgalį siūlo ne vieną išskirtinį renginį.

Rugsėjo 18 d. Nidoje menininkai drauge su mokslininkais kviečia į susitikimą, kurio tema – miškas. Tęstinis „Kultūros salos“ bendruomenės meno projektas „EKO karta: miškas“ yra skirtas kūrybiniam ekologijos, tvaraus vartojimo diskursui.

Palmiros Mart nuotr.

Pasivaikščiojimo sengirėje metu bus aptariamas miško poveikis žmogaus savijautai, išklausant eigulių ir miškininkų, Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojų pasakojimų, stebint į medžius įsikūnijusių šokių kolektyvų pasirodymus. Maršruto pabaigoje dalyviai bus vaišinami miško gėrybių sriuba.

Rugsėjo 18–19 d. Pervalkoje įkurs Akmens amžiaus gyvenvietė, kurioje istorikai, archeologai ir kiti eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ nariai demonstruos titnago skaldymo, ugnies išgavimo, pynimo iš augalų, odos išdirbimo, gintaro apdirbimo, pynimo iš tošies, akmeninio kirvio gręžimo bei maisto gamybos akmens amžiuje amatus ir jų subtilybes. Renginiu „Išgyvenk, jei gali“ norima Neringos gyventojams ir kurorto svečiams gyvai atskleisti akmens amžiaus žmogaus, gyvenusio pamario krašte, pasaulį – jo gyvenamąją aplinką, amatus, kasdieninės buities ypatybes, mitybos įpročius.

Juodkrantėje – festivalis „Sveika, Neringa!“

Rugsėjo 18 d. sporto ir sveikatinimo veiklų bus gausu Juodkrantėje. Šeštadienio rytą kviečiama pradėti pažintine ekskursija Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis (būtina išankstinė registracija www.visitneringa.com). Žygio metu susipažinsite su gamtiniais Kuršių nerijos miškų atsiradimo ir raidos etapais, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos miškų valdymo istorija, puoselėjimu ir pritaikymu rekreacijai. Pasivaikščiosite senąja Bloksbergo promenada, kuri atveria karališkos sengirės kraštovaizdį, aplankysite buvusią Bloksbergo apžvalgos aikštelę, Griekų daubą.

Visus, mėgstančius aktyvų laisvalaikį, šeštadienį į Juodkrantę kviečia sporto ir sveikatingumo festivalis „Sveika, Neringa!“

Rugsėjo 18-ąją čia organizuojama kopų tvarkymo akcija „Darom prie jūros“,  renginio dalyviai taip pat kviečiami išmėginti savo jėgas regbio, dziudo, krepšinio turnyruose, orientacinėse varžybose bei pasiklausyti nemokamo Vido Bareikio koncerto.

Šeštadienio vakarą Juodkrantės evangelikų–liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56) organizuojamas ciklo „Kurorto aukso amžius“ renginys. Šįsyk tai – prof. Alfredo Bumblausko paskaita „Lietuva – jūrinė ar sausumos valstybė?” ir doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita „Kuršių nerijos apželdinimo procesas XIX a. Unikali kultūros paveldo patirtis”.

Mėgautis Neringa savo ritmu

Minint Europos paveldo dieną, rugsėjo 18–25 d. Lietuvos kultūros sostinė Neringa kviečia išmėginti žaidimą-ekskursiją „Neringos miesto detektyvai“. Subūrę komandą Jums patogiu metu galite leistis į šešių vietovių, susijusių su istorinėms Neringos asmenybėmis, paieškas: pagelbės žemėlapis su nuorodomis, įkalčių kortelėse pateikti faktai ir užuominos apie ieškomas asmenybes. Žaidimus bus galima pasiimti Nidos turizmo informacijos centre (Naglių g. 18E, Neringa).

Ieškantiems susikaupimo ir noro pasimėgauti Neringos dvasia savo tempu, organizatoriai siūlo įveikti vieną iš Kuršių nerijos solo maršrutų žygeiviams – išbandyti įsimintiną 19 kilometrų maršrutą „Nidos sklandymo mokyklos pėdsakais“.

„Žygiuodami Parnidžio kopos link įžengsite lyg į dykumą su vaizdais į Nidą ir marias bei Grobšto gamtiniame rezervate esančią Sklandytojų kopą, virš kurios nuolat kursuodavo sklandytuvai”, – rašoma pranešime spaudai.

Jame taip pat primenama apie šią vasarą specialiai Lietuvos kultūros sostinei Neringai sukurtą nemokamą garsinį pasivaikščiojimą – šiuolaikinę operą „Nidos mokyklos kronika“, kurioje susijungia pasivaikščiojimas Nidos vietovėmis, originali muzika (kompozitorius Jonas Jurkūnas) bei autentiški istoriniai pasakojimai. Į šią garsinę patirtį klausytojai gali leisti savarankiškai arba grupėmis su gidu.


  2021-09-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt