P0

Aplinkosauga

Pajūryje grąžinta trečdaliu daugiau stiklinių užstato pakuočių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-16


Per tris šių metų vasaros mėnesius Lietuvoje gyventojai į taros surinkimo vietas grąžino per 217 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių. Tai – 17,6 mln. (beveik 9 proc.) daugiau lyginant su 2020 metų vasara. Užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių surinkimo rodikliai ypač pastebimai augo pajūrio kurortų Palangos ir Neringos savivaldybėse.

„Kai kurios taros surinkimo vietos kurortuose ir kitur pasiekė rezultatų, kurie tapo rekordiniai per penkerius „Užstato sistemos administratoriaus“ veiklos metus. Surinkimo vietose triūsiantiems parduotuvių darbuotojams teko didelis krūvis, nes, pavyzdžiui, gyventojai šią vasarą grąžino net penktadaliu daugiau stiklo pakuočių negu per tą patį laikotarpį pernai“, – pranešime cituojamas VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) vadovas Gintaras Varnas.

Iš viso per vasarą visoje šalyje buvo grąžinta per 14,5 mln. stiklo butelių – beveik 23 proc. daugiau negu pernai. PET plastiko pakuočių per vasarą Lietuvoje grąžinta 4,5 proc. daugiau lyginant su praėjusia. Iš viso buvo surinkta per 111 mln. PET plastiko pakuočių. Metalinių pakuočių grąžinta per 91 mln. – 12,6 proc. daugiau negu pernai birželio–rugpjūčio mėnesiais.

G. Varno teigimu, vasaros mėnesių rezultatai leidžia daryti išvadą, kad Lietuvos gyventojai gėrimų pakuotes rūšiuoja ne tik namuose, bet ir visur kitur, pavyzdžiui, poilsiaudami kurortuose. Dideli pokyčiai šią vasarą pastebėti Neringos savivaldybėje, kur stiklo butelių grąžinta net 38 proc. daugiau, o visų užstato pakuočių surinkimas paaugo 18 procentų.

Atitinkamai Palangoje stiklo pakuočių grąžinta beveik 30 proc. daugiau, o visų kurorte grąžintų užstato pakuočių skaičius siekė beveik 4 milijonus ir buvo 13 proc. didesnis lyginant su praėjusių metų vasara.

Suskaičiavus vasaros rezultatus, paaiškėjo, kad per penkerius su puse USAD veiklos metų grąžintų pakuočių skaičius Lietuvoje perkopė 3,2 milijardo. Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Planuojama, kad šiemet bus surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 630 mln. vienkartinių pakuočių.


  2021-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt