P0

Draugas su uodega

Širdukas ieško namų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-17


„Ketvirtą parą šuniukas glaudžiasi prie laiptinės durų”, „Šuniukas šąla įlindęs į krūmus”, „Kieno šuniukas bėgioja per lietų?”, „Rastas alkanas, sušalęs šuo, kieno?”

Tokie komentarai buvo patalpinti po Širduko nuotrauka viešojoje erdvėje. Lijo lietus, komentatoriai aktyviai rašė, liejo emocijas, o šuniukas taip ir blaškėsi nežinioje.

Klaipėdos beglobis šuo, besibastantis po miestą ir ieškantis ne tik maisto, bet ir kur prisiglausti, vieną dieną buvo pagautas ir apgyvendintas Klaipėdos Nuaro prieglaudoje.

Paskelbus Nuaro paskyroje apie rastą gyvūną, netrukus prisistatė jo „šeimininkas”, paaiškinęs, kad Širdukas prieš 9 metus buvo laikomas garažų masyvuose, kuriuose garažų savininkai ir jų pirmininkas Širduką priglaudė ir prižiūrėjo, jį maitino, net įleisdavo miegoti patalpose. Išklausę istoriją, gavę pažadą, kad juo bus pasirūpinta neva labiau ir atsakingiau šuniuką Nuaro darbuotojai grąžino.

Tačiau neilgai trukus žmonės vėl pradėjo dėti skelbimus, kuriuose užfiksuotas tas pats Širdukas, gulintis šlapias prie laiptinės, elgetaujantis maisto. Po poros savaičių valkatavimo Širdukas dar kartą buvo pristatytas į prieglaudą… Būti  „garažiniu” ir „valkatiniu”, anot jo egzistavimą stebinčių žmonių, Širdukas nebegali: nuo tokio gyvenimo sutriko jo regėjimas, jis prastai mato, ir nors labai gerai orientuojasi aplinkoje, tačiau nei gatvėje, nei garažuose jam ne vieta.                            

Šiandien Širdukas ieško tikrų namų.

Tai nuostabus šuo, kuris patekęs į laikiną globą, elgiasi nepriekaištingai, jis absoliučiai be jokių pretenzijų, yra be proto laimingas, gavęs gero maisto ir šiltą guolį, myli žmones, šunis ir visa, kas gyva. Namuose nežymi teritorijos, elgiasi labai kultūringai, neloja, o sulaukęs paprasto paglostymo ir išėjimo kartu į lauką pašoka iš džiaugsmo. Šuniukas mašinoje galėtų praleisti turbūt savo visą gyvenimą, nes važiuoti jam labai patinka.

Tokia ta Širduko gyvenimo istorija, kuri gali pasikeisti, atsiradus jo globėjui ar tikram šeimininkui, atversiančiam jam savo namų duris.

Klaipėdos Nuaro tel. 8 687 36888, savanorės tel. 8 680 59941.


  2021-09-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt