P0

Koronavirusas, Svarbu

Tarp ketvirtadieninių COVID-19 aukų – nepasiskiepijęs 30-39 metų amžiaus žmogus (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-17


Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį šalyje nustatyti 1 197 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Praėjusią parą ištyrus 23 801 mėginius 5 proc. jų buvo su virusu.

Klaipėdoje per parą ši infekcija, išankstiniais duomenimis, diagnozuota 136 žmonėms (daugiau nei 8 proc. mėginių su virusu). Trečiadienį, patikslintais duomenimis, koronavirusine infekcija susirgo 150, antradienį – 113, pirmadienį – 70 klaipėdiečių.

Ligoninėse vis daugėja COVID-19 liga sunkiai sergančių pacientų. Mariaus Bartkaus (Respublikinės Klaipėdos ligoninė) nuotr.

Savaitinis naujų atvejų skaičiaus augimas šalies mastu sudaro 32,2 proc., Klaipėdoje – 22,5 proc.

Uostamiestyje susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius išaugo nuo 963,4 iki 979,5 atvejų, šalyje jis padidėjo nuo 434 iki 447,5 atvejų. Pagal šį rodiklį Klaipėda išlieka trečioje vietoje nuo galo. Blogiausia padėtis ir toliau yra Rietavo savivaldybėje (1602,1), už jos – Telšių rajonas (1101,7) o geriausiai laikosi Kupiškio rajonas su 93,4 atvejo.

Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę 11 050 žmonių, pasveikusiais laikomi 290 984. Klaipėdoje šiuo metu serga 1 221 gyventojas, per pastarąją parą pasveiko 85 miestiečiai, o bendras pasveikusiųjų skaičius čia jau yra 17 613.

Per praėjusią parą koronaviruso aukų sąrašas pasipildė 12 gyvybių (šešios netektys į statistiką įtrauktos patikslinus ankstesnių dienų duomenis)  ir aukų skaičius šalyje pasiekė 4763.

Trys iš mirusiųjų vakar buvo neskiepyti. Tarp jų – 30-39 metų amžiaus grupei priklausantis žmogus.

Trys ketvirtadienį mirę pasisikiepijusieji priklausė 70-89 metų amžiaus grupei.

Klaipėdoje į tokią aukų sąrašą patikslinus ankstesnių dienų duomenis įtraukta dar viena netektis – virusas jau nusinešė 190 klaipėdiečių gyvybių.

Ligoninė jau riboja paslaugų teikimą

Per praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 ligos paguldyta 100 žmonių.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė (RKL) ketvirtadienį pranešė, kad sparčiai daugėjant sergančiųjų COVID–19 liga yra priversta didinti kovidinių lovų skaičių ir dėl to vėl turės riboti kitų paslaugų teikimą kai kad jau buvo karantino metu.

Kovidiniai pacientai gydomi naujajame ligoninės D korpuse, jiems skirta 50 lovų, tačiau per praėjusį šeštadienį hospitalizavus dar 25 pacientus, D korpuse sergančiųjų nebesutalpinama. Tad buvo priimtas sprendimas pacientus, sergančius COVID -19 liga, guldyti ir kituose ligoninės skyriuose.

„Tam turime atlaisvinti kitų ligoninės skyrių erdves, paruošti lovas pacientų hospitalizavimui, paruošti personalą šiam darbui. Tai padaryti galime tik stabdydami kai kurias planines operacijas ir ribodami planinę pagalbą“, – pranešime spaudai pažymi direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas.

Tos operacijos, kurias galima atlikti Dienos chirurgijos centre, bus perkeltos į centrą, kaip ir procedūros, kurias galima atlikti ambulatoriniame lygmenyje. Neatšaukiamos ir onkologinės operacijos, tačiau kitos atidedamos vėlesniam laikui. Esant kritinei paciento būklei, toks pacientas bus hospitalizuojamas, o esant būtinybei – ir operuojamas.

„Medikai apgailestauja, kad tenka priimti tokius sunkius sprendimus, bet kitos išeities šiai dienai nėra. Turime užtikrinti saugumą ir pacientams, ir medicinos personalui. Kada galėsime atnaujinti planines operacijas dabar sunku pasakyti, viskas priklausys nuo situacijos ir, žinoma, pačios visuomenės. Žmonės turi suprasti, kad apsauga nuo COVID infekcijos yra skiepai. Kuo daugiau vakcinuosis, tuo situacija greičiau stabilizuosis“, – sako RKL direktorius Darius Steponkus.

Kovidinių lovų skaičius didinamas ir RKL pagrindinėje ligoninėje, Psichiatrijos bei Skuodo filialuose. Pastarajame bus gydomi Skuodo ir Skuodo rajono gyventojai, sergantys COVID – 19 liga.

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) antradienį buvo paskelbusi, kad tada iš viso buvo gydomi 122 sergantys Covid-19 pacientai. 19 iš jų buvo gydomi reanimacijos skyriuje (13-ai taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija). Penktadienio rytą šioje ligoninėje buvo likę 107 pacientai, 17 iš jų – reanimacijoje.

KUL profilaktiškai tiriant ligoninės darbuotojus praėjusią savaitę buvo nustatyta 12 susirigimų COVID-19.

Pfizer-BioNTech vakcina efektyvi ir prieš delta atmainą

Per parą šalyje dalinai paskiepyta 3 570 žmonių, pilnai – 6 999. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 202 ir 406. Pagal pilną vakcinacijos kursą praėjusiųjų uostamiestis su 48,9 proc. yra 7-tas nuo galo.

Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, jog vykdo vakcinų veiksmingumo bei galimų šalutinių poveikių stebėseną Lietuvoje. Pirmojoje ataskaitos dalyje pateikiami duomenys apie gamintojo Pfizer-BioNTech vakcinos Comirnaty efektyvumą apsaugant nuo užsikrėtimo Delta atmaina, hospitalizacijos ir mirties.

Atlikta analizė rodo, kad pasiskiepijusių asmenų rizika užsikrėsti sumažėja net 5 kartus, rizika patekti į ligoninę dėl COVID-19 yra 10 kartų mažesnė nei nepasiskiepijusiųjų, rizika numirti nuo COVID-19 – bent 20 kartų mažesnė.

Pabrėžiama, kad vakcinos efektyvumas yra dar didesnis, jei antras skiepas gautas neseniai arba asmuo yra jaunesnis.

Tyrime analizuojami daugiau nei 440 tūkst. asmenų, kurie atsitiktinai parinkti taip, kad sudarytų 221 tūkst. suderintų porų, duomenys. Kiekvieną porą sudaro vienas skiepytas ir vienas neskiepytas asmuo, suderinti pagal lytį, amžių, savivaldybę, šeiminę padėtį, darbovietės veiklos pobūdį.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad įią savaitę į Lietuvą buvo pristatytos penkios COVID-19 vakcinų siuntos iš visų keturių registruotų gamintojų. Iš viso per savaitę Lietuvą pasiekė 122 380 vakcinos dozių.

Gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ pirmadienį pristatė 63 180 „Comirnaty“ vakcinos dozių, farmacijos kompanija „Janssen Pharmaceutica“ trečiadienį atgabeno 4800 „Janssen“ vakcinos dozių, „AstraZeneca“ penktadienį atsiuntė 36 000 „Vaxzevria“ vakcinos dozių. Gamintojas „Moderna“ šią savaitę pristatė dvi vakcinų siuntas: 8400 ir 10 000 „Spikevax“ vakcinos dozių.

Naujos siuntos saugomos Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, kol savivaldybėms skirstomos anksčiau gamintojų pristatytos vakcinos.


  2021-09-17

  4 komentarai “Tarp ketvirtadieninių COVID-19 aukų – nepasiskiepijęs 30-39 metų amžiaus žmogus”

  1. Avatarkovidijus (IP: 88.119.157.218)

   Rašot 12 mirė nuo COVID19, trys iš jų nepaskiepyti, tai 12-3= 9 mirė paskiepyti.
   Tai rašykit TEISINGAI antraštes: mirė 12 iš jų 9 paskiepyti. Ko gudriai/painiai bandot slėpti faktus?

   • Avatarakadministratorius (IP: 90.131.45.6)

    Šešios netektys į statistiką įtrauktos patikslinus ankstesnių dienų duomenis (šiuo atveju – trečiadienio – padaugėjo nuo 8 iki 14). Statistikos departamentas informuoja apie praėjusios dienos mirusiuosius – ar jie buvo paskiepyti.

  2. AvatarNe į temą (IP: 195.182.76.3)

   bet mažiau mirs iškritusių iš medžių…

  3. AvatarDabar vežiu serga ne tik 39 metu (IP: 90.131.36.27)

   Nuo užteršto oro, (iškirto savivaldybė pusė miesto medžių)
   Serga vežių ir 5 metu vaikai. Jai silpnos sveikatos , nei gripo , nei viruso neatlaikisi. Mirsi. Neatlaikysi ir vakcinos. Mirsi

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt