P0

Fotoreportažai, Kultūra

„Romeo ir Džuljeta“ sujaudino klaipėdiečius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-18


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, padedamas Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“, Žvejų rūmuose publikai penktadienį vakare atsakė į vieną iš žmoniją kamuojančių klausimų – kaip prasideda ir baigiasi meilė.

Daugelį amžių atsakymų į pateiktą klausimą ieškanti Williamo Shakespeare’o istorija „Romeo ir Džuljeta“ įkvėpė ne tik Sergejų Prokofjevą parašiusį muziką geriausiam kada nors sukurtam baletui, bet ir tarptautinę kūrėjų komandą: „Auksinės kaukės“ laureatą, baletmeisterį Kirilą Simonovą (Rusija), muzikos vadovą ir dirigentą Robertą Šerveniką, scenografę ir kostiumų dailininkę Jekateriną Zlają, šviesų dailininką Andrių Stasiulį ir vaizdo projekcijų autorių Linartą Urniežį. 

Pradžioje buvo meilė, tačiau vėliau tai virto į kovą dėl įtakos, neapykantą, pasiaukojimą, tiesos paieškas. Keisčiausias „meilės formas“ scenoje atskleidė veržlioji Muzikinio teatro baleto trupė. 

„Romeo ir Džuljetos” premjeroje kaip žinomiausia pasaulio įsimylėjėlių pora debiutavo Oleksandra Borodina (Džuljeta) ir Roman Semenenko (Romeo). Mylinčiais Džuljetos tėvais tapo – Olga Konošenko (sinjora Kapuleti) ir Mantas Černeckas (Kapuletis). Džuljetą nuo negandų saugojo jaunatviška Auklė – Daria Verovka ir pusbrolis Tebaldas – Arshak Gyozalyan. Džuljetą guodė Padre Lorenco – Taurūnas Baužas.

Du baleto artistai paruošė Pario šokio partijas: rugsėjo 17 ir 18 d. – Roman Budko, o rugsėjo 19 d. – Danylo Butenko. Ypatingai  ryškų Merkucijaus vaidmenį sukūrė Mykhailo Mordasov. Miestiečiais spektaklyje tapo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistai. Grojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras.

Audringais plojimais pilna Žvejų rūmų salė sutiko garsiąją meilės istoriją papasakojusius Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto artistus, simfoninį orkestrą. Spektaklis bus rodomas šeštadienį ir sekmadienį, tad tuos, kurie penktadienį jau negavo bilietų į pirmąją premjerą, teatro šokėjai, muzikantai ir visa pastatymo komanda kviečia apsilankyti rugsėjo 18 ir 19 dienomis.


  2021-09-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt