P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdos žurnalistams 21-ą kartą išdalinti apdovanojimai „ŽENIA“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-20


Klaipėdos žurnalistų bendruomenė savaitgalį rinkosi į „ŽENIA” ceremoniją – žurnalisto entuziasto nepriklausomo informatoriaus apdovanojimus. Apdovanojimai, kuriuose pažymimi ryškiausi metų įvykiai žiniasklaidoje, uostamiestyje buvo surengti jau 21-ąjį kartą.

Daniaus Radzevičiaus ir Vitos Jurevičienės nuotr.

„Tai vieni demokratiškiausių apdovanojimų visoje Lietuvoje, nes kandidatus pasiūlo, vertina, o paskui in corpore išaiškina nugalėtojus ne komisija, o įvairioms žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, kurie stoja į gyvą eilę už nominantų nugarų. Laimi tas, kurio palaikymo būrys gausiausias” , – pasakojo šio renginio sumanytojas ir vienas iš organizatorių, žurnalistas Žydrūnas Naujokas.

Žiniasklaidos atstovams šiemet buvo išdalinti devyni apdovanojimai. Už netikėtą talento proveržį teikiamas „Metų atradimo” apdovanojimas atiteko dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistei Gražinai Juodytei, nominuotai už karantino metu atrastą naują žurnalistikos „pro langą” žanrą.

Staigiausiai kilusiu karjeros laiptais pripažintas LRT radijo žurnalistas Paulius Selezniovas – jam įteiktas apdovanojimas „Metų skrydis”.

„Metų praradimo“ statulėle už žurnalistų bendruomenei skausmingą veiksmą įvertinta Dovilė Ringis, palikusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovės spaudai pareigas.

„Metų knyslio“ apdovanojimas už rezonansinius reportažus ar straipsnius atiteko radijo stoties „Laluna” žurnalistui Žydrūnui Naujokui.

„Metų praskridimą“ simbolizuojanti antis atiteko dienraščiui „Klaipėda“, įsivėlusiam į teisinius ginčus su buvusiu dienraščio žurnalistu Česlovu Kavarza.

Naujas apdovanojimas „Garbės ŽENIA“ įteiktas 30 metų dienraštyje „Lietuvos rytas“ dirbančiam Gediminui Pilaičiui.

Nominacija „Ačiū“ už pagalbą žurnalistams atiteko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro komunikacijos specialistei Žanetai Skersytei.

Miesto straipsnių vidus

Už geriausius foto kadrus šiais metais pagerbtas ir „Metų akies” titulu apdovanotas dienraščio „Vakarų ekspresas” žurnalistas Paulius Matulevičius – specialų prizą šiai nominacijai įsteigė fotografas Saulius Jokužys.

Uosto direkcijos apdovanojimas už aktyviausiai viešinamas uosto naujienas, atiteko TV3 žinių tarnybos, Klaipėdos skyriaus atstovams Vitalijui Čiapui ir Vidui Valinčiui. Direkcija specialiu prizu pagerbė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus vadovę Jolantą Beniušytę.

Pernai įsteigtu Ferdinando Kelkio medaliu įvertintas kultūrologas, žurnalistas Kęstutis Meškys.

„Džiaugiamės, kad labiausiai pasižymėjusiam žurnalistui jau antrus metus galime įteikti F. Kelkio medalį. Šis garbingas apdovanojimas teikiamas Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus tarybos sprendimu už iškiliausius kūrybinius darbus, aktyvią visuomeninę veiklą, gyvenimo nuopelnus ne tik profesionaliems žurnalistams. Labai džiaugiamės kolegos Kęstučio Meškio žurnalistinėmis veiklomis – ypač jo sukurtu filmu „Anikė. Meilės istorija”. Kęstutis – šio filmo idėjos autorius ir prodiuseris”, – sakė Jolanta Beniušytė, Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus vadovė.

Įprastai šie apdovanojimai vyksta gegužę, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, tačiau dėl pandemijos renginį jau antrą kartą teko nukelti į rudenį.


  2021-09-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt