P0

Sportas

Tarptautinėse pneumobilių varžybose KU komanda pelnė tris prizines vietas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-21


Kasmetinėse tarptautinėse pneumobilių varžybose („International AVENTICS Pneumobile Competition”), tradiciškai vykstančiose Vengrijoje, dalyvavusi Klaipėdos universiteto komanda „Lithuanian Spirit“ ir jų sukonstruotas lenktyninis bolidas net trejose kategorijose pelnė prizines vietas.

KU mechanikos inžineriją studijuojančių studentų komanda „Lithuanian Spirit”, vadovaujama dėstytojo dr. Prano Mažeikos, jau antrus metus susiduria su dėl viruso Covid-19 pakitusio pasaulio realybe – azartiškos varžybos praėjusiais metais apskritai neįvyko, o šiemet jos organizuotos nuotoliniu būdu. 

Jų dalyviai gavo užduotis su atlikimo taisyklėmis, privalėjo jas įgyvendinti ir nufilmuoti. Rezultatas buvo nustatytas pagal pateiktą vaizdo medžiagą. Tokiu būdu šiemetinėse varžybose rungtyniavo daugiau nei 40 komandų iš įvairių Europos valstybių.

Susumavus varžybų rezultatus paskelbta, jog KU komanda prizines vietas pelnė net trejose rungtyse: 50 m „Drag” rungtyje užimta 2-oji vieta, „Arcade & Efficiency” kategorijoje – 3-ioji, taip pat 3-ioji vieta pelnyta Technikos kategorijoje.

„Mums šios varžybos buvo labai sėkmingos ir džiaugiamės, kad pagaliau pavyko užimti prizines vietas. Sėkmę lėmė visos sudedamosios dalys – ir komandos narių meistriškumas, ir pneumobilio techninės savybės, ir jau turima patirtis“, – pranešime spaudai pažymi komandos vadovas dr. P. Mažeika.

Pirmasis pneumobilis Klaipėdos universitete sukurtas 2015 metais. Su šia suspaustu oru varoma transporto priemone KU mokslininkai susirungė tarptautinėse varžybose „International Aventics Pneumobile Competition“. Varžybose pneumobilio galimybės dažniausiai yra vertinamos trimis aspektais: nuvažiuoto didžiausio atstumo, slalomo ir traukos.

Nauja inžinierių komanda 2017 metais sukūrė „American Chopper“ stiliaus pneumobilį. Vėliau, pasikeitus varžybų taisyklėms, 2018 metais – „Car“ tipo pneumobilį. Šių metų varžyboms buvo parengtas naujo tipo pneumobilis, kurio masė – apie 100 kilogramų. Laikantis varžybų taisyklių, bandymų metu maksimalus su juo pasiektas greitis buvo 58 km/h, su vienu 10 litrų talpos suspausto oro balionu (200 bar) ilgiausias nuvažiuotas atstumas viršijo 10 kilometrų.


  2021-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt