P0

Transportas

Tradicinės studentų lenktynės vėl patikrins eismo sąlygas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-22


Pasibaigusios Judumo savaitės renginius ketvirtadienį, rugsėjo 23 d., Klaipėdoje vainikuos tradicinės studentų lenktynės įvairiomis transporto priemonėmis išilgai miesto – nuo Smiltelės gatvės iki Klaipėdos universiteto. Startavę vienu metu, į tikslą dalyviai judės aštuoniais būdais: autobusu, maršrutiniu taksi, automobiliu su vidaus degimo varikliu, elektromobiliu, elektriniu paspirtuku, dviračiu, elektriniu dviračiu ir bėgte.

2018 m. lenktynių dalyviai. Manto Bučnio nuotr.

Tokias lenktynes pagrindine miesto transporto ašimi „Klaipėdos keleivinis transportas” kartu su uostamiesčio Studentų sąjunga organizuoja nuo 2009-ųjų. Jomis nėra siekiama kokių nors rekordų, – taip kelionės minutėmis įvertinamas eismo režimo ir miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ atstovai lenktynių išvakarėse surengė instruktažą jų dalyviams studentams. Atkreiptas dėmesys, kad būtina šio renginio sąlyga – važiuoti saugiai.

Lenktynės nors ir įprastos, tačiau intriga kiekvienais metais išlieka: pirmąsias vietas įvairiais metais yra užėmę ir ekspreso autobusas, ir lengvasis automobilis, ir elektromobilis, ir dviratis. Šiais metais pirmąjį kartą į trasą stoja elektrinis dviratis. Aktuali lyderių rikiuotė leidžia kasmet daryti nors ir ne mokslines, užtat akivaizdžias išvadas apie eismo režimo ir miesto infrastruktūros palankumą konkrečiai transporto rūšiai ir jos pokyčius per pastaruosius metus.

Lenktynių startas rugsėjo 23 d. 7.37 val. „Smiltelės“ stotelėje Taikos pr.

Lenktynės taip pat bus tiesiogiai transliuojamos „Klaipėdos keleivinio transporto” bei Klaipėdos miesto savivaldybės „Facebook“ paskyrose.


  2021-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt