P0

Kultūra

Teatralizuotoje ekskursijoje pasakos, ką prarijo uostas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-25


„Taško“ teatro įkurta meninė iniciatyva „Pasivaikščiojimas Klaipėdoje“ tęsia savo veiklą ir šį rudenį pristatys tris teatralizuotas ekskursijas, kuriose bus kalbama apie skirtingus uostamiesčio identiteto aspektus. Spalio 3 dieną „Taško“ teatro kūrybinė komanda pristatys pasivaikščiojimą „Uosto praryti“.

Domo Rimeikos nuotr.

Ekskursija atskleis Vitės kvartalo istoriją bei raidą. Kelionė prasidės nuo uosto gatvėje esančio „Labdarybės” namo, kuris dar buvo vadinamas „Gaidžio namu“. Pastatą 1910 m. suprojektavo architektas Klėmanas (Kleemann). Tai yra pirmoji visoje Baltijos jūros pakrantėje daugiafunkcė įstaiga. Čia veikė pirtis, bilietų kasa, valgykla, vaikų darželis uosto darbininkams. „Gaidžio namo“ pavadinimas atsirado dėl priešais namo buvusios gaidžio skulptūros su fontanu. Objektas pažymėtas jūrinio paveldo ženklu. Šiuo ženklu ženklinami su jūriniu paveldu susiję objektai – pastatai ir buvusių pastatų vietos, krantinės, takai, laivai ir kita.

Pasivaikščiojimo metu bus siekiama pabrėžti Klaipėdos kaip jūrinio miesto išskirtinumą. Kartu bus išryškintas ir Lietuvos kaip jūrinės valstybės veidas.

Ekskursijos metu bus girdimos klaipėdiečių mintys apie jų santykį su uostu, jūra bei Klaipėdos miestu. Taip pat bus atskleidžiamos Ferdinando ir Vydūno sverų idėjos.

Meninės iniciatvos autorius Paulius Kavoliūnas teigia, jog teatralizuotos ekskursijos idėja kilo pastebėjus, jog daug unikalių ir istoriškai reikšmingų pastatų yra apleisti ir uosto praryti. Anksčiau klaipėdiečiai Uosto gatve (buvusia Malkų g.) galėjo pasiekti marias. Čia vykdavo prekyba, važinėjo tramvajus, todėl tai buvo miestiečių traukos taškas. O dabar ši vieta yra aptverta, nepasiekiama ir izoliuota nuo miestiečių. Dėl to P. Kavoliūnas sako ir norintis klaipėdiečiams priminti apie Vitės kvartalo istorinę kaitą, reikšmę ir raidą.

Aktorė Karolina Kuzborska atkreipia dėmesį į neįprastą ekskursijos struktūrą ir formą. Teatralizuotame pasivaikščiojime penki aktoriai atlikdami paslaptingų vedlių vaidmenis kuria vientisą kelionę, kurioje vyksta nuolatinis veiksmas ir atmosferos kūrimas. Ekskursijos metu siekiama ne tik suteikti žiūrovams istorinės informacijos, tačiau taip pat skatinti miestiečius domėtis, pastebėti kintančius savo miesto aspektus, domėtis istorija, miesto raida, paklausyti miesto atmosferos, stebėti gyventojus.

Pasivaikščiojimas „Uosto praryti“ vyks spalio 3 d. 18 val. ir spalio 6 d. 18 val. Ekskursijos pradžios vieta: Uosto g. 22 – Labdarybės namas.


  2021-09-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt