P0

Fotoreportažai, Sportas

Melnragėje paaiškėjo Lietuvos banglenčių ir irklenčių čempionai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-26


Melnragėje šeštadienį ir sekmadienį vykęs atviras Lietuvos Respublikos banglenčių ir irklenčių čempionatas sulaukė 22 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos.

Scowl Broccoli nuotr.

Nuo 2017 metų organizuojamame atvirame čempionate pirmą kartą čempionu tapo lietuvis. Girmantas Neniškis finaliniame plaukime surinko 11.83 balo (dvi geriausios bangos dešimtbalėje skalėje buvo įvertintos 7.33 ir 4.50) ir pranoko antroje vietoje likusį Averjaną Asočakovą su 10.83 balo (atitinkamai 4.33 ir 6.50) bei trečią vietą užėmusį Donatą Meškauską su 10.67 balo (6.50 ir 4.17).

„Labiausiai džiugina sparčiai auganti konkurencija. Kova buvo labai atkakli jau nuo ketvirtfinalių. Ne vienas stiprus banglentininkas iškrito nepasiekęs nė pusfinalio. Ypatingai smagu, kad varžybas pavyko surengti savaitgalį, o dar visą dieną švietė saulė – sulaukėme daug žiūrovų”, – varžybas vertino čempionu tapęs Girmantas Neniškis, kuris plaukė paties kurta ir Lietuvoje pagaminta banglente būtent Baltijos jūrai.

Varžyboms teisėjavo trys Tarptautinės banglenčių asociacijos sertifikuoti, nacionalinės kategorijos teisėjai. Vyriausias teisėjas Gintas Lapėnas pabrėžė, jog sąlygos jūroje išties buvo sunkios:

„Vakarų krypties bangos slinko tiesiai į krantą ir momentaliai sugriūdavo. Reta banga atsiverdavo stačia siena ir suteikdavo banglentininkams galimybę pademonstruoti savo įgūdžius. Banglentininkai turėjo pademonstruoti gebėjimą žaibiškai priimti sprendimus ir nuolat besikeičiančią vandens masę išnaudoti radikaliems manevrams. Tad nugalėjo stipriausi: tiek taktiškai – pasirinkę geras bangas, tiek ir techniškai – pademonstravę aukštą meistriškumą”, – teigė jis.

Sekmadienį varžybas bangose tęsė irklenčių įskaitos sportininkai. Po nakties nurimus vėjui, Baltija vis dar siūbavo stiklinėmis bangomis, tačiau sąlygos išliko pakankamai sudėtingos. Irklenčių čempionu tapo Averjanas Asočakovas surinkęs 8.96 balo (dvi geriausios bangos – 4.23 ir 4.73), antras liko dukart Lietuvos irklenčių čempionas Gintas Lapėnas su 8.83 balo (atitinkamai 4.23 ir 4.60), trečias – Anatolijus Lisovskis surinkęs 7.20 balo (3.50 ir 3.70).


  2021-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt