„Varovus“ pasitiko audringais plojimais

Fotoreportažai, Kultūra

Šeštadienio vakarą Klaipėdos dramos teatre įvyko latvių režisieriaus Elmaro Senkovo kurto spektaklio „Varovai“ premjera.

Kemel Photography nuotr.

Spektaklis buvo kuriamas pagal Davido Farro pjesę, pastarąją inspiravo eilę apdovanojimų susižėręs Thomo Vinterbergo filmas „Medžioklė“ su puikiuoju Mads Mikkelsen pagrindiniame vaidmenyje.

E. Senkovas Latvijoje įvardijamas vienu svarbiausiu šiuolaikinių šalies režisierių, jo kuriami spektakliai vienas po kito įvertinami prestižiniais apdovanojimais. Po pirmojo darbo Lietuvoje, taip pat Klaipėdoje kurto spektaklio „Mama Drąsa“ pagal Bertoldą Brechtą, jis ir čia sulaukė dėmesio – tapo „Auksinių scenos kryžių“ laureatu.

Grįždamas su „Varovais“ E. Senkovas kartu atsivežė tą patį kūrybinės komandos branduolį, dirbusį ir su „Mama Drąsa“ – tai scenografas Reinis Suhanovs bei kompozitorius Edgars Makens. Prie šios trijulės prisijungė ir dar vienas latvis – šviesų dailininkas Martinš Feldmanis. Pjesės adaptacijos autorė – Rasa Bugavičute-Pece.

Dokumentinio pasakojimo bruožų turintis spektaklis atrodo labai realus. Mažo miestelio gyventojai yra nors ir neįvardijamo, bet dabartinio laiko atstovai. Tai žmonės, esantys šalia. Pagrindinį personažą, pavyzdinį mokyklos mokytoją Luką įkūnija aktorius Darius Meškauskas. Jo Lukas po
melagingo mokinės kaltinimo tampa visuotinės neapykantos taikiniu. Nuo jo nusigręžia nuo vaikystės pažinoti draugai ir kolegos, į jį nukreipiamas vis karščiau kaistantis pyktis.

Kartu su D. Meškausku „Varovuose“ miestelio gyventojų vaidmenis atlieka Regina Šaltenytė, Eglė Barauskaitė, Vaidas Jočys, Jonas Viršilas, Liudas Vyšniauskas, Jolanta Puodėnaitė, Linas Lukošius, Jonas Baranauskas, Mikalojus Urbonas, Karolis Maiskis, Igoris Reklaitis bei Justina Vanžodytė.

Pirmąjį spektaklio rodymą auditorija pasitiko audringais plojimais. Spektaklis dar kartą bus rodomas sekmadienį, o vėliau jau tik lapkričio 17 ir 19 dienomis.

1 Comment

  1. Palmira Martinkienė

    Bus labai įdomu pamatyti, nes filmas „Medžioklė” paliko didelį, net sukrečiantį įspūdį.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Kultūra

„Mūzos“ apdovanojimas - Eglei Barauskaitei

Šeštadienį vakare į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Fragmentas“ susirinkę žiūrovai tapo tradicinio „Mūzos“ apdovanojimo teikimo ceremonijos liudininkais. Jau eilę metų ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Kultūra

„Mūza“ lankys ir Muzikinio teatro kūrėjus

Klaipėdoje kuriančius teatro menininkus šį šeštadienį pasieks dar vienas tradicinis apdovanojimas – „Mūzos“ nominacija. „Mūzos“ nominaciją dar 2016-aisias įsteigė Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kultūra

Filme „Mano laisvė“ Darius Meškauskas prabilo latviškai

„Kino pavasaryje“ Lietuvos žiūrovams pirmą kartą parodytas latvių režisierės Ilze Kunga-Melgaile filmas „Mano laisvė“ jau šią savaitę, balandžio 5 d., ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This