P0

Fotoreportažai, Kultūra

„Varovus“ pasitiko audringais plojimais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-26


Šeštadienio vakarą Klaipėdos dramos teatre įvyko latvių režisieriaus Elmaro Senkovo kurto spektaklio „Varovai“ premjera.

Kemel Photography nuotr.

Spektaklis buvo kuriamas pagal Davido Farro pjesę, pastarąją inspiravo eilę apdovanojimų susižėręs Thomo Vinterbergo filmas „Medžioklė“ su puikiuoju Mads Mikkelsen pagrindiniame vaidmenyje.

E. Senkovas Latvijoje įvardijamas vienu svarbiausiu šiuolaikinių šalies režisierių, jo kuriami spektakliai vienas po kito įvertinami prestižiniais apdovanojimais. Po pirmojo darbo Lietuvoje, taip pat Klaipėdoje kurto spektaklio „Mama Drąsa“ pagal Bertoldą Brechtą, jis ir čia sulaukė dėmesio – tapo „Auksinių scenos kryžių“ laureatu.

Grįždamas su „Varovais“ E. Senkovas kartu atsivežė tą patį kūrybinės komandos branduolį, dirbusį ir su „Mama Drąsa“ – tai scenografas Reinis Suhanovs bei kompozitorius Edgars Makens. Prie šios trijulės prisijungė ir dar vienas latvis – šviesų dailininkas Martinš Feldmanis. Pjesės adaptacijos autorė – Rasa Bugavičute-Pece.

Dokumentinio pasakojimo bruožų turintis spektaklis atrodo labai realus. Mažo miestelio gyventojai yra nors ir neįvardijamo, bet dabartinio laiko atstovai. Tai žmonės, esantys šalia. Pagrindinį personažą, pavyzdinį mokyklos mokytoją Luką įkūnija aktorius Darius Meškauskas. Jo Lukas po
melagingo mokinės kaltinimo tampa visuotinės neapykantos taikiniu. Nuo jo nusigręžia nuo vaikystės pažinoti draugai ir kolegos, į jį nukreipiamas vis karščiau kaistantis pyktis.

Kartu su D. Meškausku „Varovuose“ miestelio gyventojų vaidmenis atlieka Regina Šaltenytė, Eglė Barauskaitė, Vaidas Jočys, Jonas Viršilas, Liudas Vyšniauskas, Jolanta Puodėnaitė, Linas Lukošius, Jonas Baranauskas, Mikalojus Urbonas, Karolis Maiskis, Igoris Reklaitis bei Justina Vanžodytė.

Pirmąjį spektaklio rodymą auditorija pasitiko audringais plojimais. Spektaklis dar kartą bus rodomas sekmadienį, o vėliau jau tik lapkričio 17 ir 19 dienomis.


  2021-09-26

  Vienas komentaras apie “„Varovus“ pasitiko audringais plojimais”

  1. Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

   Bus labai įdomu pamatyti, nes filmas “Medžioklė” paliko didelį, net sukrečiantį įspūdį.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt