P0

Miestas, Svarbu

Derinama sutartis: miestas „nusipirks“ Šv. Jono bažnyčios bokštą (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-09-29


Prie atstatomos Šv. Jono bažnyčios projektavimo darbų finansiškai turėtų prisidėti ir Klaipėdos savivaldybė, todėl esą procesas turėtų sparčiau pajudėti į priekį.

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje susitiko jos vadovai ir Evangelikų liuteronų parapijos atstovai, kurie aptarė Šv. Jono  bažnyčios projektavimo jungtinės veiklos sutarties projektą.

Šv. Jono bažnyčia bus atstatoma ant pakankamai gerai išsilaikiusių jos pamatų. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jau seniai kalbama, kad atstatytas Šv. Jono bažnyčios bokštas bus pritaikytas miesto reikmėms. Jame galėtų veiktų Turizmo informacijos centras, apžvalgos aikštelė. Todėl galima padaryti, kad bokšto projektavimo sutarties užsakovai būtų du – Evangelikų liuteronų parapija ir Klaipėdos savivaldybė. Žinia, iš miesto biudžeto negalima skirti paramos religinėms bendruomenėms, bet čia būtų ne parama, o prisidėjimas prie miestui naudingo projekto, nes tas 75 metrų bokštas taps Klaipėdos kultūros ašimi“, – aiškino Šv. Jono bažnyčios atkūrimo fondo vadovė Lilija Petraitienė.

Ji teigė, kad Šv. Jono bažnyčios projektavimo jungtinės veiklos sutarties projektas bus aptartas su evangelikų bendruomene ir jau spalio viduryje ją būtų galima pasirašyti.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad liepą Evangelikų liuteronų bendruomenė pasirašė 605 tūkst. eurų vertės projektavimo paslaugų sutartį su vilniečių bendrove „Senamiesčio projektai“.

Sutartyje numatyta, kad pirmiausia būtų projektuojamas bokštas, antru etapu – pati bažnyčia, o trečiuoju – jos interjeras ir aplinka.

„Tiesą sakant, pinigų projektavimui neturime. Todėl ir tikimės, kad dalį lėšų skirs miesto valdžia, nors kol kas dar nediskutavome, kokia ta suma gali būti. Kai prasidės realūs projektavimo darbai, tuomet jau galima kreiptis į įvarius Vokietijos fondus ieškoti paramos. Bet norint ją gauti, reikia garantijų, kad projektas tikrai vystomas. Be to, gauti paramą tokiems, vadinkime, popieriniams darbams yra labai sudėtinga. Kai jau prasidės statybos, kai žmonės matys, kad už jų pinigus mūrijamos plytos, bus visai kitaip“, – samprotavo L. Petraitienė.  

Ji vylėsi, jog bokšto projektavimo darbai galėtų prasidėti kitais metais. Juo labiau, kad teritoriją bokšto statyboms jau bus atlaisvinę ir archeologai, kurie šioje vietoje vis dar atlieka tyrinėjimus.

Šv. Jono bažnyčios atstatymą tiek Seimas, tiek Vyriausybė yra pripažinusi valstybei svarbiu projektu. Vyriausybės nutarime, kuriuo Šv. Jono bažnyčios atstatymas pripažintas valstybei svarbiu projektu, numatyti labai aiškūs terminai – bažnyčia turi būti atstatyta iki 2027 metų gruodžio 31 dienos.

Nutarime numatyta, jog statybos techninis projektas turi būti parengtas iki 2022 metų pabaigos. Tuomet jau būtų aiški ir statybos kaina, kuri dabar preliminariai numatoma 16,8 mln. eurų.

Miesto straipsnių vidus


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-09-29

  5 komentarai “Derinama sutartis: miestas „nusipirks“ Šv. Jono bažnyčios bokštą”

  1. AvatarVytautas (IP: 86.100.15.235)

   Šaunuoliai. Itin laukiu šio projekto įgyvendinimo.

  2. AvatarVytautas Lupeika (IP: 86.38.234.7)

   Pasirodo , kad yra piliečių bevardžių irgi bepavardžių … Ogi toks kažkoks -,,taip ir žinojau”. Katro nuomonė atstatomos istorinės bažnyčios yra tokia , kokia yra . Kritiška … Žmogui taip atrodo . Ir tegul – juk demokratija . Aš tik pamaniau , kodėl žmonės taip maskuojasi … Juk gražiau , kai žmogus turi ir vardą … O jei prie esmės , tai tik už BAŽNYČIOS atstatymą ! Prisidėsiu ir ašai … Ne kartą taip dariau ir darysiu .

  3. Avatartaip ir žinojau (IP: 88.119.39.225)

   Miestas mokės už statybą o kai pastatys – atiduos kokiems sektantams. SENAMIESTĮ RESTAURUOKIT VIETOJ TO KAD VYKDYTUMĖT LIUTERONŲ AR DAR KO, ZAKAZUS. Bažnyčia gali palaukti o va Karališkasis paštas ar kt. senovės Paveldas – ne.

  4. AvatarMiestietis (IP: 88.119.159.16)

   Labai labai laukiamas projektas ir realizacija! Mažiau kalbų ir svarstymų, daugiau tvirtinimų ir judam pirmyn! Neeilinis projektas, Klaipėdai būtinas, įkvėps gyvybės!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt