P0

Verslas

KRATC iš „Luminor“ banko skolinasi 8,2 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-29


„Luminor“ bankas laimėjo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) kreditavimo konkursą ir bendrovei suteikė 8,2 mln. EUR finansavimą. Didžiąją dalį paskolos lėšų (6,2 mln. EUR) KRATC skirs investicijoms į žiedine ekonomika ir ekologija paremtus sprendimus atliekų tvarkymui, o likę 2 mln. EUR bus panaudoti bendrovės turimų įsipareigojimų perfinansavimui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Per ateinančius keturis metus KRATC planuoja įgyvendinti Klaipėdos regioninio sąvartyno antrąjį statybų etapą, įrengti naują maisto atliekų rūšiavimo liniją, investuoti į tvarių, kompostuojamų maišelių, pagamintų iš vietos gamybinių biologinių atliekų, sukūrimą ir atsinaujinančios energijos išteklių elektrinės įrengimą Klaipėdos rajone.

„KRATC siekia sukurti vieną pažangiausių ir efektyviausių Lietuvoje ekologijos ir žiedinės ekonomikos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą. Tam reikalingos ne tik pakankamai solidžios lėšos, bet ir žiniomis pagrįstos ambicijos. Priimti sprendimą bendradarbiauti buvo paprasta, nes dar 2005-aisiais finansavome pirmąjį Klaipėdos regiono sąvartyno statybų etapą. Pasitikime bendrovės kompetencija įgyvendinant sudėtingus investicinius projektus ir tikimės ir toliau palaikyti ilgalaikius santykius“, – pranešime spaudai pažymi „Luminor“ verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

Investicinių KRATC projektų įgyvendinimui numatyta skirti 6,2 mln. EUR paskolos lėšų. Du milijonai eurų bus skirti bendrovės kreditų „Šiaulių banke“ ir „Luminor“ perfinansavimui.

„Lietuvoje atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūros kūrimo projektams ženklią paramą skiria Europos Sąjungos fondai, bet rasti patikimą finansinį partnerį mūsų dalies kofinansavimui nėra paprasta. Mes esame savivaldybių kontroliuojama įmonė, mums aktualu, kad paskola netaptų papildoma našta viso regiono gyventojams ir verslo subjektams, tad palankios finansavimo sąlygos iš „Luminor“ yra geriausias pasiekimas, koks šiai dienai įmanomas rinkoje“, – sakė Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) yra septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių bendra įmonė, įkurta 2003 metais. Pagrindinės bendrovės akcininkės yra Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Skuodo rajonų savivaldybės.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2021-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt