P0

Verslas

Padėtas taškas byloje dėl SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-29


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį priėmė sprendimą byloje, kurioje dar 2012 m. AB „Achema“ buvo apskundusi Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) nutarimą dėl lėšų, skirtų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo, jo infrastruktūros ir jungties įrengimo bei eksploatavimo sąnaudoms ar jų daliai (saugumo dedamajai) kompensuoti.

„Klaipėdos naftos” nuotr.

Byla LVAT buvo atnaujinta po Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) nutarties, priimtos šių metų balandį. Ja buvo patvirtinta, kad valstybės pagalba per SGD terminalo saugumo dedamąją, mokamą Lietuvos gamtinių dujų infrastruktūros naudotojų, yra teisėta ir atitinka ES teisės aktų reikalavimus. LVAT atmetė apeliacinį AB „Achema“ skundą ir paliko galioti pirmos instancijos Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą nepakeistą.

„Šis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarimas yra galutinis atsakymas keliantiems abejones dėl valstybės pagalbos strateginiam šalies objektui ir veiklos finansavimo teisėtumo. Neskundžiamu ir galutiniu teismo nutarimu patvirtintas Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (dabar – VERT) 2012 m. priimto nutarimo dėl Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo kaštų saugumo dedamosios teisėtumas. Mūsų vertinimu, šis nutarimas ir jame suformuluoti teisės aiškinimo principai taip pat turės įtakos administraciniams teismams sprendžiant kitas administracines bylas, kuriose AB „Achema“ analogiškai skundžia reguliuotojo kas metus priimtus nutarimus nustatant konkrečią renkamą SGD terminalo saugumo dedamąją“, – pranešime cituojamas Rytis Valūnas, AB „Klaipėdos nafta”, kuri šioje byloje buvo trečiuoju suinteresuotu asmeniu, Teisės ir administravimo direktorius.


  2021-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt