P0

Regionas

Paukščius palydėti kviečia ir Klaipėdoje, ir Kuršių nerijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-30


Šį savaitgalį visi gamtos mylėtojai kviečiami stebėti ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Kaip ir kasmet, rudenines migruojančių sparnuočių palydas organizuoja šalies nacionaliniai ir regioniniai parkai kartu su Lietuvos ornitologų draugija. Pagrindinis renginio akcentas – jų stebėjimas ir apskaita su greitojo informavimo akcija.

Palmiros Mart nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas paukščių palydas spalio 2–ąją, šeštadienį, rengia ypatingoje vietoje –  ant Parnidžio kopos, šalia Saulės laikrodžio, o Klaipėdos universitetas organizuoja renginį naujausiame pėsčiųjų take prie Klaipėdos šiaurinio molo. Nemuno deltos regioninis parkas kviečia į rytinį žygį gamtoje.

Visą renginių programą rasite čia.

„Rudeninė migracija – vienas iš įspūdingiausių reginių. Jei tik vėjas tinkamas, galima pamatyti nenutrūkstamą paukščių srautą, vos per kelias valandas dešimtis skirtingų rūšių, išgirsti skirtingus balsus. Tai puiki galimybė praleisti laiką gamtoje ir su draugais ar šeimos nariais parungtyniauti, kas daugiau pamatys rūšių ar vienetų. Na ir, žinoma, puiki proga atsisveikinti su sparnuočiais iki kito pavasario“, –  pranešime spaudai cituojamas aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Lietuvoje priskaičiuojama 400 skirtingų paukščių rūšių. Apie 160 jų pas mus neperi, o tik praskrenda migruodamos arba atsitiktinai užsuka iš Azijos, Afrikos ar Pietų Europos.


  2021-09-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt