P0

Kultūra

Spalį senjorai Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą galės aplankyti tik už 2 eurus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-30


Lietuvos jūrų muziejus spalį skelbia Senjorų mėnesiu. Visą spalį Lietuvos jūrų muziejus kviečia visos Lietuvos senjorus pažinti jūrų pasaulį, taikant išskirtines sąlygas apsilankymui: tiek bilietas į muziejų-akvariumą, tiek į delfinariumą, kainuos tik po 2 Eur. Tokius bilietus galima bus įsigyti tik muziejaus kasose, pateikus pensininko pažymėjimą, internetinėje platformoje jais prekiaujama nebus.

Ta proga jis kartu sveikina Jūrų muziejaus Salake įkūrėją 94 metų mokytoją Vidą Žilinskienę, kviesdamas ją apsilankyti Lietuvos jūrų muziejuje ir siunčia jai padėką už jūrinės kultūros puoselėjimą toli nuo jūros.

Vida Žilinskienė

Iki atvykstant į muziejų Vida Žilinskienė galės susipažinti ir su gamtine muziejaus kolekcija: jai dovanojama biologijos dr. Algirdo Stankevičiaus parengta knyga „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Kriauklės“, kurioje pristatomas unikalus muziejaus jūrų moliuskų kriauklių rinkinys. Tai – išsamus, profesionaliai parengtas žinynas, kuriame populiariu stiliumi aprašomos daugiau nei 100 kriauklių.

Išgirdusi kvietimą, Vida Žilinskienė apgailestavo, kad dabar turi sveikatos problemų ir atvyks į Klaipėdą, kai tik galės. Senjorė pasakojo, kad Lietuvos jūrų muziejuje lankėsi tik du kartus – paskutinį prieš penkerius metus.

– Nuostabus akvariumas, labai įdomios istorinės ekspozicijos, – sako Vida Žilinskienė. – Širdis džiaugėsi, matydama tokį vandenų pasaulio grožį. Ir galiu pasakyti, kad dabar jau Lietuvos jūrų muziejus pranoko manąjį. Anksčiau jame nebuvo jūrų lapės, o pas mane yra jos uodega. O dabar jau pamačiau plaukiojant viename akvariume ir jūrų lapę. Klaipėdoje turiu draugų, pažįstamų, kurie man dovanoja naujų kriauklių. Tad kai sustiprėsiu būtinai atvyksiu į pajūrį.

Jūrų muziejaus Salake įkūrėja ir puoselėtoja Vida Žilinskienė pasakojo, kad lankydamasi Lietuvos jūrų muziejuje tiesiog jį studijavo – užsirašinėjo kriauklių bei žuvų pavadinimus, tačiau pagalbos į muziejaus specialistus nedrįso kreiptis.

– O mes dabar ponios Vidos laukiame su specialiai jai skirta ekskursija, – sakė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – negali nesižavėti ponios Vidos užsidegimu ir meile jūros pasauliui, sukuriant išskirtinį jūrų muziejų.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-09-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt