P0

Kriminalai ir nelaimės

Už finansines machinacijas įmonės vadovui – 7000 eurų bauda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-30


Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje kaltu dėl dokumentų suklastojimo ir disponavimo jais, turto pasisavinimo, apskaitos dokumentų paslėpimo bei nusikalstamo bankroto pripažino Klaipėdos rajone registruotos, kelių remonto ir aplinkos tvarkymo darbais užsiimančios įmonės vadovą. Jam skirta daugiau nei 7000 eurų bauda.

Bylos duomenimis, nuteistas įmonės vadovas dar 2013 metais sudarė fiktyvų sandorį, pagal kurį kitam asmeniui neva pardavė savo valdomos įmonės akcijas ir tokiu būdu nutraukė visus ryšius su bendrove. Tariamam įmonės pirkėjui už tokį sandorį nuteistasis pasiūlė piniginį atlygį. Nors už sutartą pinigų sumą dokumentus pasirašęs tariamas pirkėjas neketino būti įmonės akcininku bei direktoriumi, nuteistasis pagamino akcininko pasikeitimą pagrindžiančius netikrus dokumentus, kurie buvo pateikti Registrų centrui.

Nustatyta, kad vyriškis fiktyviai parduoti įmonės akcijas nusprendė turėdamas tikslą pasisavinti bendrovei priklausiusį didelės vertės turtą bei išvengti skolų kreditoriams grąžinimo.

Paaiškėjo, kad nuteistas vyras pasisavino daugiau nei 16 tūkst. eurų. Siekdamas nuslėpti šį faktą, jis tyčia paslėpė bendrovės buhalterinius dokumentus, dėl ko nebuvo galima iš dalies nustatyti įmonės turto, nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydžio. Dėl didelės vertės turto pasisavinimo įmonė tapo nebepajėgi padengti kreditorių reikalavimų, o tai lėmė jos bankrotą. Skaičiuojama, kad tokie neteisėti vadovo veiksmai kreditoriams padarė beveik 16 tūkst. eurų turtinę žalą.

Teismas tenkino byloje pateiktus civilinius ieškinius ir iš nuteistojo priteisė bendrai daugiau nei 15 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį apeliacine tvarka galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2021-09-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt