P0

Sveikata

Vyro skrandyje – daugiau ne kilogramas varžtų, vinių ir britvų (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-30


Klaipėdos universitetinė ligoninė pasidalino žinia apie išskirtinį įvykį –  jos medikai iš paciento skrandžio operacijos metu pašalino daugiau kaip kilogramą vinių, varžtų, veržlių, britvų, medvaržčių ir kitų svetimkūnių.

Pasak operaciją atlikusio Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus chirurgo Šarūno Dailidėno, svetimkūniai pacientų virškinamajame trakte nėra reti, tačiau šis atvejis unikalus jų gausa.

Pacientas į ligononę kreipėsi dėl pilvo skausmų. Apie tai, kad jau kurį laiką jis rijo vinis, britvas ar kitus daiktus, asmuo neprasitarė. Šis netikėtas faktas paaiškėjo aptikus svetimkūnius rentgeno nuotraukoje.

„Kadangi endoskopiškai tokio kiekio svetimkūnių pašalinti neįmoma, juos skubiai šalinome chirurginiu būdu. Tris valandas trukusios operacijos metu su rentgeno kontrole,pašalinti visi, net patys smulkiausi paciento skrandyje buvę svetimkūniai“, – pranešime cituojamas Š. Dailidėnas.

Po operacijos paciento būklė stabili. Po sėkmingos operacijos jis toliau stebimas ir gydomas ligoninėje.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus įprastai iš viso atliekama daugiau nei 30 tūkst. operacijų. Iš jų per 3 tūkst. – Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje.


  2021-09-30

  3 komentarai “Vyro skrandyje – daugiau ne kilogramas varžtų, vinių ir britvų”

  1. Avatarto Anonimas (IP: 88.118.166.87)

   jei butu 1 kg maisto tai suprantama, bet su 1 kg vinių, varžtų, veržlių, britvų, medvaržčių ir kitų svetimkūnių kazkaip panasu i kt. pobudzio susirgima.

  2. AvatarGerhard (IP: 88.118.166.87)

   stebimas ir gydomas del ko?

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.36.97)

    Taigi ka tik prapjove ir susiuvo pilva ir skrandi

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt