Muzikiniam teatrui – šimtų tūkstančių eurų sankcija

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-10-01

Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino, kad Centrinė projektų valdymo agentūra (CVPA) pagrįstai pripažino daugiau nei 800 tūkst. eurų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KMVT) rekonstrukcijos išlaidų netinkamomis finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

KMVT 17,796 mln. eurų įskaitant PVM vertės sutartį su šiuo metu jau likviduojama bendrove „Hidrostatyba” ir UAB „Infes“ dėl sovietmečiu statyto ties Danės ir Herkaus Manto gatvių sankryža esančio teatro pastato rekonstrukcijos pasirašė 2018 m. birželį. 2019 m. balandį dėl darbų apimčių pakeitimo jos suma buvo padidinta iki 21,936 mln. eurų. Vadovaujantis sutarties punktu dėl sumos perskaičiavimo atsižvelgiant į statybos sąnaudų kainų indekso pokyčius UAB „Infes“ tų pačių metų rugpjūtį paprašė ją indeksuoti ir ji buvo padidinta iki 22,799 mln. eurų su PVM.

Po šio sutarties pakeitimo CPVA raštu informavo teatrą, kad tai padaryta netinkamai – pasirinktas neteisingas laikotarpis, kuomet turėjo būti lyginami statybos sąnaudų kainų indeksai. Taip esą buvo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtinti skaidrumo, lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principai. Teatrui CVPA rekomendavo atsisakyti tokio susitarimo ir atstatyti pradinę sutarties kainą bei išrašyti kreditines PVM sąskaitas-faktūras.

KMVT su tokiu vertinimu nesutiko akcentuodamas, kad nuo rangovo pasiūlymo iki prašymo indeksuoti sutarties sumą jau buvo praėję dveji metai ir per šį laikotarpį rinkoje esą įvyko pokyčiai, kurie darė įtaką pirminei pasiūlytai statybos darbų kainai. Tada CPVA jau konstatavo pažeidimą ir nustatė netinkamų finansuoti išlaidų sumą – 819 051,8 Eur.

Sulaukęs tokios sankcijos teatras kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir prašė panaikinti šį institucijos sprendimą.

Bylą išnagrinėjusi šio teismo kolegija, kurią sudarė teisėjos Jolanta Malijauskienė, Jolita Rasiukevičienė ir Vita Valeckaitė, pabrėžė, kad rangos sutartyje buvo numatyta, jog kaina gali būti peržiūrima ne anksčiau kaip po 12 mėnesių nuo darbų pradžios ir jei minėtasis statybų indeksas padidėja daugiau nei 5 proc. Kadangi darbų pradžia pagal pasitarimo protokolą laikoma 2018 m. rugsėjo 11-oji, anot teismo, turėjo būti vertinamas kitas laikotarpis, o jo metu statybos kainų pokytis sudarė tik 3,75 proc. Tad, teismo vertinimu, toks sutarties keitimas didinant rangos kainą CPVA buvo pagrįstai pripažintas negalimu.

Teismas taip pat sutiko ir su finansinės sankcijos dydžiu –  konstatuota, kad jis apskaičiuotas teisingai.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Vyriausiajam administraciniam teismui.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Naglis Stancikas: „Negalėjome sau leisti suklysti“

Naglis Stancikas, penkerius metus kaip vienas iš Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovų kuravęs naujojo pastato statybas, teigia, jog prieš priimant ...
2024-10-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Stabdomi darbai Atgimimo aikštėje

Liepos pradžioje Atgimimo aikštės rekonstrukcijos rangos konkursą laimėjusios bendrovės „Infes“ projektų direktorius Mantas Šalčius žadėjo miesto merui Arvydui Vaitkui, kad ...
2024-10-01
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Aplinkos tvarkymo prievolės: Klaipėdos savivaldybė pasiekė pergalę 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, jog Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš įžvalgos, jog kai kurie Klaipėdos miesto tvarkymo ir ...
2024-09-26
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This