P0

Regionas

Pristato „Naglio“ kino teatro architektūrinio konkurso dalyvių projektus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-01


Visą spalio mėnesį Palangos gyventojai ir lankytojai turės progą susipažinti su „Naglio“ kino teatro rekonstrukcijos architektūrinio konkurso dalyvių projektais. Darbai spalio 1–31 d. eksponuojami Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61), trečiame aukšte. Lankytojai juos gali apžiūrėti kasdien, išskyrus sekmadieniais, bibliotekos darbo valandomis 10–19 val., laikantis saugumo reikalavimų.

lietuvoskinas.lt nuotr.

Legendinis Palangos kino teatras „Naglis“ laukia atgimimo. Daugiau nei prieš 60 metų statytas pastatas bus rekonstruojamas ir taps regionine filmoteka. „Naglis“ gerokai praplės savo funkcijas: jame po rekonstrukcijos ne tik bus rodomas kinas, bet ir vyks kitos kino kultūros sklaidos ir edukacijos veiklos, kino menininkų rezidencijos, bendradarbiaujama su vietos kultūros ir kūrybinių industrijų atstovais.

Pasak Kultūros ministerijos pranešimo spaudai, norint išrinkti geriausią architektūrinę idėją, kaip „Naglis“ galėtų būti transformuotas į regioninę filmoteką, bet kartu ir išsaugotas jo autentiškumas, 2020 m. rudenį buvo paskelbtas architektūrinis konkursas. Šiam buvo pateikti septyni darbai, tris iš kurių teko atmesti kaip neatitinkančius konkurso reikalavimų. Su keturių dalyvių pasiūlymais siūloma susipažinti čia: „Atgal į ateitį“, „Naglis 2.0“„Jūros ekranai“ ir „Mavam“.

Pirmų trijų vietų nugalėtojai apdovanoti piniginiais prizais. Pirmosios vietos laimėtojui skirta 9 tūkst. eurų, antrosios – 6,5 tūkst. eurų, trečiosios – 4,5 tūkst. eurų premijos. Su laimėtojais deramasi dėl tolimesnių projekto įgyvendinimo etapų.

Architektūrinio konkurso „Kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms“ užsakovas – UAB „Lietuvos kinas“, konkursą organizuoja Lietuvos architektų sąjunga. Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas kino teatras „Naglis“ Palangoje, infrastruktūros modernizavimo veiksmai inicijuoti 2018 m. Kultūros ministerijos kartu su Lietuvos kino centru ir UAB „Lietuvos kinas“, įgyvendinant Lietuvos vyriausybės programą, siekiant spręsti kultūros paslaugų prieinamumo problemą.


  2021-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt