P0

Fotoreportažai, Kultūra

Šių metų Klaipėdos knygų mugė – jau tarptautinė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-01


Penktadienio vidurdienį Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje dalyvaujant kultūros ministrui Simonui Kariui atidaryta jau IX Klaipėdos knygų mugė. Penktadienį ir šeštadienį vyksiančios rašytinio žodžio fiestos, šiemet kviečiančios įveikti paviršių, metu vyks kone 50 renginių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bibliotekos direktorė Laura Juchnevič pasidžiaugė, kad šiemetinė mugė jau yra tarptautinis renginys – joje tiek gyvai, tiek virtualiai lankysis ir užsienio rašytojai, ir lietuviai, gyvenantys bei kuriantys svetur. Tarp svečių – Drakulos personažo kūrėjo Bramo Stokerio palikuonis Dacre’as Stokeris, Lenkų poezijos vertimus projekto „Literatūros vertimų virtuvė“ baigiamajame renginys skaitys Agnieszka Rembiałkowska. Prie parodos-performanso „Dangė Dubline, o Džoisas Dangėje“ prisijungs Airijoje gyvenantys menininkai Gintaras ir Vaida Varnagiai.

Į mugę iš JAV užsuks fotomenininkas Edis Jurčys, papasakosiantis apie savo naujausią socialinės fotografijos albumą. Beje, E. Jurčio, kurio nuotrauka pasirinkta devintosios knygų šventės vizualiniu akcentu.

Kartu direktorė dėkojo ir Klaipėdos krašto rašytojams, kurie yra šio renginio ramstis.

Kultūros ministras S. Kairys savo ruožtu pabrėžė, kad knyga yra lyg skiepas, padedantis išgyventi šiuo sunkiu laikotarpiu.

Į mugę šiemet grįžta duetų formatas. Šįkart renginių metu vienas kitą papildys ar oponuos poetai Gintaras ir Dovydas Grajauskai, D. Stokeris ir literatūrologė Rosana Lukauskaitė, rašytojas Valdas Papievis ir vertėjas Vytautas Bikulčius.

Savo knygas suaugusiesiems mugės metu pristatys V. Papievis, Juozas Šikšnelis, Ramūnas Čičelis, Daiva Molytė-Lukauskienė, Vasilijus Safronovas.

Šiemetinėje mugėje vyks ir performansai: skaitymų pasirodymą „Dainuoja degeneratas“ surengs rašytojas Liutauras Degėsys ir aktorė Kristina Švenčionytė, spektaklį „Nekaltas prasidėjimas“ parodys Apeirono teatras, netikėtumų pateiks fotomenininkas Remigijus Treigys ir režisierius, aktorius Benas Šarka.

Paruošta programa ir vaikams bei paaugliams paruošta žaisminga bei lavinsianti programa.  Joje – šiemet išleistos Vytauto V. Landsbergio knygos visai šeimai „Begemoto godos“ pristatymas, su savo leidiniais supažindins ir autorės Indrė Zalieckienė, Jurga Vilė, edukologės Jovita Starkutė bei Indrė Neimantė, vyks knygelių skaitymai, renginys, skirtas Vytauto Mačernio kūrybai, edukacijos.

Mugės atidarymo vinimi šiemet tapo muzikinis spektaklis „Tabulas musica“, kurio autoriai – aktorių trupė „Æmotion“.

Visi Klaipėdos knygų mugės renginiai – tik su galimybių pasu.

Išsami renginių programa – čia.


  2021-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt