P0

Fotoreportažai, Verslas

Sodinukus klaipėdiečiai nešėsi glėbiais

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-10-03


Gražų pirmąjį spalio sekmadienį klaipėdiečiai ir priemiesčių gyventojai nuo pat ryto būriais traukė į specializuotą sodinukų mugę „Aš sodinu“, į kurią, pasak organizatorių, susirinko sodininkai ir medelynų atstovai iš visos Lietuvos.

Kad tai tikra tiesa, galima buvo spręsti ne tik iš reklaminių iškabų, bet ir pajusti iš sodininkų kalbose girdimų įvairių tarmių atspalvių.

Ponia Stanislava džiaugėsi įsigijusi sodo puošmeną – dekoratyvinį vingirį. Palmiros Mart nuotr.

Gražia aukštaitiška greitakalbe šnekantis jaunas vaikinas atvyko iš Panevėžio. Į ilgas kalbas su žurnaliste leistis Deividas iš Šilagalio medelyno neturėjo laiko – sukosi kaip vijurkas, aptarnaudamas šalia jo besibūriuojančius sodininkus, kartu kiekvienam paaiškindamas, kaip nusipirktą medelį prižiūrėti, genėti ir pan. Klaipėdiečiai čia daugiausia rinkosi tradicinius – obelų, kriaušių, vyšnių medelius, kainuojančius apie 15-20 eurų.

Tuo metu iš Kauno rajono atvykę „Šeimos sodo” atstovai siūlė daugybę vaiskrūmių bei pačių įvairiausių uogų sodinukų, nors sakė turintys ir medelių, ir dekoratyvinių augalų.

Ponia Stanislava džiaugėsi už 12 eurų įsigijusi sodo puošmeną – dekoratyvinį vingirį, kita klaipėdietė – ryškiais tamsiai raudonais lapais akį traukiantį pukenį.

Visgi daugelis iš mugės nešėsi ne po vieną, o po kelis vaismedžius, vaiskrūmius, gėlių sodinukus ar dekoratyvinius, egzotiškesnius augalus.

Palmiros Mart nuotr.

Verslo straipsnių visus kompas


  2021-10-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt