P0

Kultūra

Telšiuose – klaipėdiečio menininko paroda MEMELMORT

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-04


Iki spalio 16 d. VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3) veikia Aurimo Anuso retrospektyvi personalinė paroda MEMELMORT.

Aurimas Anusas – unikalus menininkas, klaipėdietis, savo kūrybinio ir profesinio gyvenimo istoriją pradėjęs Telšiuose. 1980-1985 m. jis studijavo Telšių taikomosios dailės technikume (dabar – VDA Telšių fakultetas) meninio metalo apdirbimo specialybę, o po kariuomenės su pagyrimu baigė studijas Talino dailės akademijoje.

Parodos atidarymo akimirka. Tomo Vaičaičio nuotr.

„Menininko temos – nepaprastai specifinės, labai gilios ir sudėtingos. Norint jas suprasti, reikalingas gebėjimas socialiai jautriai suvokti kultūrinius – istorinius santykius, suvokti ryškius aštrios socialinės kritikos užmojus, tad šiuolaikiniam meno ir kultūros vartotojui gali būti ne tik keblu, nepatogu, bet ir net neįmanoma pasinerti į menininko retrospektyvoje užkoduotas prasmes. Svarbu patirti šią parodą, nes savo personalinėmis parodomis Aurimas nėra dosnus – jis renkasi tylųjį ir savirealizacija įprasmintą menininko kelią”, – rašoma pranešime spaudai.

Parodoje pristatomi skulptūrinės formos objektai, sukurti iš ant kranto išmesto juodojo laivų ąžuolo liekanų, kurios prikeliamos naujam vizualiam žiūrovo patyrimui, taip pat iš geležies, aukso, melchioro. Kūriniuose besikartojanti Memelio miesto metafora perfrazuota į mirusį/nebeegzistuojantį miestą ir jo kultūrinį klodą – tai tiesioginė nuoroda į parodos pavadinimą. Atvirai ir be užuolankų skulptūriniuose objektuose atsiskleidžia trys stiprios temos: Donelaičio kaulai, Idiot Idyot ir Vania/Vasia/Vova. Tragiškieji istorijos užkulisiai atveria ir įvardija gyvąjį istorijos nervą, kuriuo pulsuoja autorius.

Tomo Vaičaičio nuotr.

„Parodoje pristatomos akvarelės ir piešiniai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti romantiškieji menininko sprendiniai, tačiau ta gėla, kuri veria, per formą galiausia ištrykšta spalva. Čia svarbu nebūti apakintam tobulo spalvų derinio, svarbu pastebėti užuominą, kuri per šešėlį pasąmoningai palydi šmėklomis. Kūrinių dekoratyvumas pabrėžia A. Anuso „estiškąją” mokyklą, kuri jo kūrybinę išraišką yra stipriai pažymėjusi aukšta praba, kurios menininkas ištikimai laikosi”, – teigia parodos kuratorė, VDA Telšių fakulteto dėstytoja, klaipėdietė Neringa Poškutė Jukumienė.


  2021-10-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt