P0

Verslas

„Klaipėdos naftos” operuojamas Brazilijos SGD terminalas pradėjo komercinę veiklą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-05


„Gas Natural Açu” (GNA) įgyvendinamam gamtinių dujų jėgainių projektui Brazilijoje pradėjus komercinę veiklą AB „Klaipėdos nafta” (KN) tapo dviejų pilnai veikiančių SGD terminalų operatore.

Įvykusi iškilminga GNA SGD terminalo ir kombinuoto ciklo termofikacinės elektrinės veiklos pradžios ceremonija žymi reikšmingą etapą ir bendrovei „KN Açu Serviços de Terminal de GNL Ltda.” (KN Açu), kuri atsakinga už SGD importo terminalo Açu uoste veiklą.

Gamtinėmis dujomis kūrenama kombinuoto ciklo termofikacinė elektrinė UTE GNA I – tai milijardo JAV dolerių vertės gamtinių dujų jėgainių projektas Rio de Žaneiro šiauriniame regione esančiame Açu uoste. UTE GNA I, kurios 1 338 MW įrengtų pajėgumų pakanka aprūpinti energija 6 milijonus namų ūkių, prisidės prie energetinio saugumo šalyje užtikrinimo. Termofikacinei elektrinei dujos tiekiamos per SGD importo terminalą – SGD laivą-saugyklą su išdujinimo įrenginiu „BW Magna“, – kurio išdujinimo pajėgumai siekia 28 mln. kub. m. per dieną.

KN 2020 m. buvo paskirta SGD terminalo operatore Açu uoste sutartiniam 13 metų veiklos laikotarpiui su galimybe šį terminą pratęsti abipusiu sutarimu. Per šį laiką KN įsteigė vietos organizaciją KN Açu, parengė komandą terminalo eksploatacijai ir valdymui, taip pat sukūrė SGD terminalo eksploatacijos ir techninės priežiūros strategiją bei ISO standartus atitinkančią vadybos sistemą. KN veikla apėmė ir kitų reikšmingų operacinių ir komercinių procesų, tarp jų terminalo komercinės veiklos taisyklių, ekstremalių situacijų likvidavimo plano, angliavandenilių apskaitos sistemos bei kitų sistemų, būtinų SGD terminalo operacijų vykdymui, kūrimą.

Iki SGD terminalo komercinės veiklos pradžios KN ir KN Açu komandos įsitraukė į įvairias projekto vystymo stadijas, įskaitant mechaninio užbaigtumo, pasirengimo SGD terminalo paleidimo-derinimo darbams ir bandymų etapus, apėmusius ir terminalo funkcionalumo bei eksploatacinių parametrų testavimą. Be to, drauge su GNA bendradarbiauta ruošiantis SGD terminalo pasirengimo eksploatacijai auditams prieš visus esminius projekto įgyvendinimo etapus, tokius kaip pirmojo SGD krovinio pristatymas į terminalą, SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu atvykimas, išdujinimo operacijų vykdymas ir pan.

„Malonu, kad KN yra vieno reikšmingiausių pastarojo laikotarpio Brazilijos energetikos sektoriaus pasiekimų ir į mūsų ilgalaikės partnerės GNA istoriją įeinančio įvykio liudytoja. Mums didelė garbė, kad turėdami plačias kompetencijas ir praktines SGD terminalų valdymo, eksploatacijos ir techninės priežiūros žinias, įgytas tarptautiniuose SGD projektuose, galėjome prisidėti prie šio svarbaus etapo itin kompleksiškame projekte“, – pranešime cituojamas KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Verslo straipsnių visus kompas

2015-2016 m. KN  bendradarbiavo su bendrovėmis, vystančiomis SGD projektus Pietų Amerikoje, prisidėdama prie  SGD terminalo Kartagenos uoste, Kolumbijoje, statybos ir paleidimo-derinimo etapų.

GNA yra bendra „Prumo Logistica“, BP ir „Siemens“ įmonė, skirta vystyti ir įgyvendinti tvarius bei struktūrizuotus energetikos ir dujų projektus. Bendrovė Brazilijos Açu uoste įgyvendina didžiausią Lotynų Amerikoje gamtinių dujų jėgainių parko ir SGD terminalo projektą. Šiuo metu projektas apima dvi gamtinėmis dujomis kūrenamas termofikacines elektrines, kurių bendra galia sieks 3GW, bei SGD importo terminalą.


  2021-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt