P0

Konsultacijos

Seminaras „perdegusiems” tėvams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-05


Spalio 11-12 dienomis Klaipėdoje rengiamas tėvystės perdegimo metodinis seminaras tėvams, kurie augina vaikučius su negalia ir specialiaisiais poreikiais. Seminarą organizuoja Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras, bendradarbiaudamas su ilgamečiu partneriu – Klaipėdos universitetu (KU). Šie mokymai yra Europos Sąjungos 20142020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos tarptautinio projekto BREAK „Įveikiant kliūtis vaikų reabilitacijoje: nuo korekcijos link inkliuzinio bendradarbiavimo“ dalis.

Delfinų terapijos skyriaus vedėjos prof. dr. Brigitos Kreivinienės teigimu, daug kalbama apie darbinio perdegimo sindromą ir požymius, tačiau tėvystės perdegimas yra kitoks.

„Dažnai tėveliai patys jo neidentifikuoja, o toks perdegimas gali būti žalingas tiek pačiam žmogui, tiek ir jo vaikams”, – sako mokslininkė.

Tėvystės perdegimas yra nauja tema Lietuvoje, ji pradėta tyrinėti KU Sveikatos mokslų fakultete. L. e. dekanės pareigas einanti doc. dr. Aelita Skarbalienė sako, kad tėvystės perdegimo tematika itin aktualizuojama užsienyje ir kad apie ją reikia kalbėti ir Lietuvoje. Todėl Sveikatos mokslų fakultetas prisijungė prie Belgijos mokslininkų kuriamo tėvų perdegimo tyrimų tarptautinio konsorciumo.

„Šiuo metu jau turime ir keletą mokslus baigusių profesionalų, kurie gali suteikti kvalifikuotą pagalbą ir Lietuvoje, – džiaugiasi A. Skarbalienė. – Prasidėjus COVID-19 pandemijai pasaulis stipriai keitėsi, kartu kito ir  fizinė, psichinė, socialinė bei emocinė asmens sveikata. Karantinas ir su juo susijusios pasekmės tiesiog smogė. Dar prisidėjo darbas namuose, darbo ir tėvystės derinimas, vaikų mokymasis namuose, popamokinių veiklų įstaigų darbo stabdymas, sveikatos paslaugų sumažėjimas, 24 valandas per parą buvimas savo šeimos „burbule“. Svarbu pažymėti ir tai, kad apie psichologinę būseną ir nuovargį dėl šių priežasčių kalbėti buvo tabu, tėvai nepatogiai jaučiasi apie tai kalbėdami”.

Spalio 11 dieną net 30 šeimų, kurios pirmosios užsiregistravo viešu kvietimu į šiuos mokymus, yra pakviestos išklausyti lektorės iš Belgijos Elsie Guilier, tėvystės perdegimo konsultantės, paskaitų bei dalyvauti praktiniuose patyrimuose. Mokymuose asistuos Delfinų terapijos centro komanda, nes lektorė skaitys paskaitas prancūzų kalba tiesiogiai iš savo gimtosios Belgijos su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Mokymai bus tęsiami ir spalio 12 dieną Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre. Čia šeimos bus kviečiamos dalyvauti su vaiku, turinčiu negalią. Jos, padedant specialistams, mokysis socialinių įgūdžių lavinimo virtuvėje. Tai bus neabejotinai vienas „skaniausių“ seminarų, juk maisto gaminimas yra itin svarbus šeimoje, o tokia gastronominė edukacija yra puikus būdas kurti bendravimo ryšius.


  2021-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt