P0

Kultūra

Etnokultūros centre – paskaita ir giesmių CD pristatymas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-06


Spalio 12-ąją,18 val., Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į paskaitą-diskusiją – „Rabino Isaak’o Rülf’o idėjos ir jų kaita“. Paskaitos autorius ir vedėjas – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doc. dr. Hektoras Vitkus.

Klaipėdos Sinagogos bendruomenės rabinas, aktyvus visuomenės veikėjas, filosofas, vienas sionistinio judėjimo vadovų bei publicistas I. Rülf’as yra tapęs XIX a. antrosios pusės Klaipėdos vaizdinio dalimi. Klaipėdos žydų bendruomenių socialinio ir kultūrinio gyvenimo suklestėjimas yra siejamas su jo veikla.

Isaak Rülf

Būtent čia, Klaipėdoje, ne tik kaip šiauriausiai nutolusiame Rytų Prūsijos mieste, bet ir kaip „paribio“ su Rusija erdvėje I. Rülf’as susidūrė su socialiniais, kultūriniais bei politiniais iššūkiais, formavusiais jo pažiūras.

1865 m. I. Rülf’as į Klaipėdą atvyko kaip emancipuotas judėjų tikybos vokietis, o 1897 m. jis jau buvo perėmęs musar idėjas bei tapęs dvasiniu religinio sionizmo lyderiu.

O spalio 13-ąją, 17.30 val., etnokultūros centre vyks „Tradicinių giedojimų“ vakaras, kurio metu bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė „Ciesorienė Dongaus“.

Šią kompaktinę plokštelę išleido Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos liaudiškų giesmių ansamblis (vad. Vidmantas Budreckis). Ši plokštelė yra skirta Švenčiausiosios Dievo Motinos garbei ir pavadinta pagal kantičkinės giesmės žodžius. Vakaro metu išgirsite autentiškų kantičkinių giesmių, kurias atliks paminėtas kolektyvas. Tai taip pat bus puiki proga paklausyti ir keleto giesmių melodijų pateikėjų, kurie savo gyvenimu tarsi paliudija šios unikalios giedojimo tradicijos grožį. Vakarą ves kun. prof. dr. Saulius Stumbra.

Dalyvavimas abiejuose renginiuose – su galimybių pasu.


  2021-10-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt