P0

Kriminalai ir nelaimės

Ūkininkas ir jam talkinę trys asmenys kaltinami šešėline prekyba mėsos gaminiais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-07


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas Plungės rajono ūkininkas kaltinamas tuo, kad, veikdamas kartu su bendrininkais, vertėsi šešėline prekyba mėsos gaminiais, mokėjo darbuotojams neapskaitytą darbo užmokestį ir taip siekė išvengti mokesčių. Bylos duomenimis, dėl vykdytos finansinės aferos į valstybės biudžetą nepateko beveik 284 tūkst. eurų.

Didelio masto ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 64 kratos, dalis jų atlikta ir 33-ose Vakarų Lietuvoje veikiančiose, kaltinamojo ūkininko valdomose mėsos gaminių parduotuvėse. Remiantis kratų metu surinktais dokumentais, daugiau nei šimto liudytojais apklaustų asmenų parodymais bei kitais tyrimui reikšmingais duomenimis, nuo 2017 metų sausio iki 2018 metų gruodžio ūkininkas galėjo neapskaityti apie 966 tūkst. eurų pajamų, gautų už parduotą mėsos produkciją.

Pasak prokuratūros pranešimo, kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, siekiant nuslėpti pajamas bei išvengti mokesčių, pareikšti ir išvien veikusiai, pagal individualią žemės ūkio veiklą veikiančio ūkininko buhalterei. Du vadybininkai ir mėsinės direktorė kaltinami padėję apgaulingai tvarkyti ūkininko apskaitą. Bylos duomenimis, kaltinamieji galimai duodavo nurodymus pardavėjoms, jog šios kasos aparatu neužfiksuotų dalies mėsos gaminių pardavimų ir už tai kai joms pažadėdavo sumokėti papildomą darbo užmokestį.

Skaičiuojama, kad per dvejus metus 37 darbuotojoms vokeliuose išmokėta daugiau nei 77 tūkst. eurų papildomo darbo užmokesčio.

Remiantis surinktais duomenimis, ūkininkas finansines aferas vykdė siekdamas išvengti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, sumokėjimo. Veikdamas kartu su buhaltere, jis atsakingoms institucijoms pateikė ir deklaravo neteisingus duomenis ir dėl to valstybės biudžetas neteko apie 284 tūkst. eurų.

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad ūkininkas kartu su buhaltere darė poveikį kai kuriems liudytojams, įtikinėdami juos duoti melagingus parodymus, o buhalterė kai kuriems liudytojams dar ir trukdė atvykti į apklausas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną.

Ūkininkas ir jo veiklos apskaitą tvarkanti buhalterė prieš teismą stos dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei poveikio liudytojui. Ūkininkui dirbantys du vadybininkai bus teisiami dėl padėjimo apgaulingai tvarkyti apskaitą. Mėsinės direktorė nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal laidavimą.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo prokurorai, jį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai suma viršija 750 MGL, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už poveikį liudytojui – laisvės atėmimas iki dvejų metų.


  2021-10-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt