Apsispręsti dėl švyturio ateities turės Klaipėdos miesto taryba

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-10-08

Baigėsi vietos gyventojų apklausa dėl švyturio atvėrimo visuomenei. Joje savo nuomonę išreiškė 311 klaipėdiečių. Absoliuti dauguma – 306 – atsakė pritariantys, kad Burių g. 9 esantis švyturys būtų atvertas visuomenei ištisus metus, 5 apklausos dalyviai į apklausos klausimą atsakė neigiamai. Tokius apklausos rezultatus konstatavo vakar posėdžiavusi apklausos komisija.

Klaipėdos švyturiui šiemet sukanka 225 metai. Virginijos Spurytės nuotr.

Išreikšti nuomonę apklausoje dėl vieno iš svarbiausių miesto jūrinių simbolių – švyturio Burių g. 9 – atvėrimo visuomenei Klaipėdos gyventojai buvo kviečiami nuo š. m.  rugpjūčio 17 d. iki spalio 3 d. (imtinai). Mero potvarkiu paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės vietos gyventojų apklausoje buvo pateiktas tik vienas klausimas: „Ar pritariate, kad Klaipėdos švyturys (Burių g. 9) būtų atvertas visuomenei ištisus metus?“ Kvietimai dalyvauti apklausoje buvo viešinami Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje, Savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, miesto laikraščiuose (lietuvių ir rusų kalbomis).

Siekiant, kad savo valią išreikštų kuo daugiau miestiečių, apklausoje buvo galima dalyvauti dviem būdais – elektroniniu ir rašytiniu būdu. Balsuojant internetu į apklausą buvo nukreipiama per oficialią Savivaldybės interneto svetainę. Kone visi dalyvavusieji apklausoje savo nuomonę išreiškė būtent šiuo, elektroniniu, būdu, raštu nuomonę išreiškė tik vienas gyventojas. Pagal gyventojų apklausos tvarkos aprašą, apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

Pasak savivaldybės pranešimo, šia apklausa siekta išsiaiškinti, kokią poziciją dėl švyturio, kuriam šiemet sukanka 225 metai, ateities turi klaipėdiečiai. Jei klaipėdiečiams švyturys kaip lankytinas objektas yra reikalingas ir patrauklus, miesto valdžia žadėjo pasistengti, kad  jis atsirastų uostamiesčio turistinių ir lankytinų objektų sąraše. Dabar užkopti į uostamiesčio švyturį I Melnragėje galima vieną kartą metuose – rugpjūtį minimą pasaulinę Švyturių dieną.

„Klaipėdos švyturio klausimu atsirado tam tikrų naujų aplinkybių, bet pirmiausia savivaldybės taryboje turime apsispręsti, ar mes einame toliau su šiuo klausimu ir siekiame, kad švyturys būtų atvertas visuomenei, ar neatsisakome ambicijos. Turėdami miesto tarybos palaikymą, galėsime eiti visais derinimų keliais, kad siekis dėl švyturio atvėrimo visuomenei būtų įgyvendintas. Turime Susisiekimo ministerijos paramą, galutinį sprendimą priims Vyriausybė, o tos kelios spragos, kurios atsirastų atvėrus švyturį lankytojams, yra tikrai išsprendžiami klausimai – reikia geranoriškumo ir tam tikro lankstumo“, – pranešime pažymi miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Patikėjimo teise valstybei priklausantį švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija sutinka jį perduoti Klaipėdos savivaldybei. Prieš 3 metus Neringos ir Palangos savivaldybėms turizmui vystyti Vyriausybė perdavė Lietuvos transporto saugos administracijai priklausiusius švyturius Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Klaipėdos švyturys – vienintelis likęs jūrinis švyturys, kuris nėra perduotas savivaldybei.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Angelų takais“ bus galima vaikščioti Palangos koncertų salėje

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Kurorto svečiai ir gyventojai nuo birželio 20 ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

J. Marcinkevičiaus kūrybos vakarui Palangoje prognozuojamas anšlagas

Sostinėje keliskart žiūrovų pageidavimu kartotas Justino Marcinkevičiaus kūrybos atvyksta į Palangą ir jo organizatoriai tvirtina, kad čia birželio 20-osios vakarą ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

„Bolt Food“ sugrįžo į Palangą

Maisto pristatymo platforma „Bolt Food“ vasarą grįžta į populiariausią Lietuvos kurortą – Palangą. Naudodamiesi „Bolt Food“ programėle miesto gyventojai ir ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This