P0

Miestas

Pradeda veikti 10 naujų pusiau požeminių konteinerių (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-08


Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, jog jau galima naudotis pirmaisiais pusiau požeminiais konteineriais, įrengtais Klaipėdoje šiais adresais: Kretingos g. 16, Kretingos g. 39, Kretingos g. 27, Kretingos g. 18, Vilhelmo Berbomo g. 1, Klevų g. 5, Baltijos pr. 4, Karlskronos g. 3, Debreceno g. 22, Audros g. 1.

Kitose Klaipėdos miesto vietose įrengti pusiau požeminiai konteineriai lieka uždaryti ir jais negalima naudotis, kol nebus pabaigtos konteinerių priėmimo – perdavimo procedūros.

Šiais Varpų g. esančiais konteineriais kol kas naudotis negalima. Palmiros Mart nuotr.

Laikinai, kol gyventojai įpras naudotis naujaisiais pusiau požeminiais konteineriais, išvardintose Klaipėdos vietose paliekami ir antžeminiai stumdomi konteineriai. Šie antžeminiai konteineriai bus patraukti po 2-3 savaičių.

Kiekvienoje naujoje aikštelėje yra 4, 5 arba 6 konteineriai skirtingoms atliekoms: mišrioms komunalinėms ir antrinėms žaliavoms – stiklui, popieriui, plastikui. Žaliosioms atliekoms skirti konteineriai kol kas nebus naudojami. Žaliąsias atliekas (lapai, vaisių ir daržovių likučiai, žolė), tvarkingai sudėtas į maišus, ir iki 1 m ilgio susmulkintas medžių, krūmų šakas kaip ir iki šiol leidžiama palikti šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių. Jos surenkamos kartą per savaitę.

Kaip jau buvo skelbta, pasitelkus ES fondų paramą Klaipėdos mieste iš viso bus įrengtos 268 pusiau požeminių ir požeminių konteinerių aikštelės. Projekto vykdytojas – UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras.

Pusiau požeminiai konteineriai užima 3 kartus mažiau vietos nei tokio pat tūrio antžeminiai konteineriai. Taip yra taupoma vieta, kurios trūksta tankiai užstatytuose daugiabučių rajonuose. Be to, žemėje esančių konteinerių rezervuaruose lėtėja puvimo procesai ir į aplinką sklinda mažiau nemalonių kvapų, o pašalintos atliekos sunkiau pasiekiamos maisto ieškantiems paukščiams ir gyvūnams.

Naujieji konteineriai gerins ir miesto ekologinę situaciją – aptarnaujant didelės talpos pusiau požeminius konteinerius, o ne daug pavienių antžeminių konteinerių, į gyvenamuosius rajonus šiukšliavežėms reikės atvykti rečiau, tad mažės ir oro tarša bei bus keliama mažiau triukšmo.

Primenama, kad šalia konteinerių draudžiama palikti baldus, statybos ir griovimo atliekas, elektros ir elektronikos prietaisus bei kitus stambiagabaričius daiktus. Šias atliekas reikia patiems nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Klaipėdos mieste: Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A, Plieno g.13 arba atiduoti šias atliekas kelis kartus per metus į kiemus atvykstančiam atliekų surinkėjui pagal jo skelbiamą grafiką. Daugiau informacijos apie grafikus ieškokite čia.

Klaipėdos mieste įrengtų ir planuojamų įrengti pusiau ar požeminių atliekų konteinerių aikštelių vietos yra nurodytos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje, virtualiame Klaipėdos miesto žemėlapyje. (Paspaudus varnelę „atliekų konteineriai“ oranžine spalva yra žymimos įrengtos pusiau požeminės/ požeminės konteinerių aikštelės).

Apie Klaipėdoje pradedamus naudoti įrengtus kitus pusiau požeminius konteinerius gyventojai bus informuojami per bendrojo naudojimo objektų valdytojus ir Klaipėdos savivaldybės administracijos svetainėje www.klaipeda.lt.  

Miesto straipsnių vidus


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-10-08

  Vienas komentaras apie “Pradeda veikti 10 naujų pusiau požeminių konteinerių”

  1. AvatarBaltijos pr. (IP: 78.62.144.50)

   Kokios kompetencijos projektuotojai suprojektavo šituos konteinerius vos nevažiuojamoje kelio dalyje prie Baltijos pr.14 namo?Manau saugumas irgi turėtų atitikti logiką,o projektai ruošiami metais

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt