P0

Fotoreportažai, Sportas, Svarbu

Užfiksuotas naujas „Gintarinės jūrmylės“ rekordas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-09


Daugiau nei 500 bėgimo sporto mėgėjų ir profesionalų šeštadienį susirinko į Smiltynę įveikti savosios jūrmylės – 21-ą kartą vyko bėgimo varžybos „Gintarinės jūrmylė“.  

Šių varžybų sumanytojai ir organizatoriai yra Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Į varžybas šiemet atvyko lengvaatlečiai ir bėgimo entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Ukrainos.

Martyno Vainoriaus ir Vytauto Petriko nuotr.

„Gintarinės  jūrmylės“ dalyviai  tradiciškai bėgo bent vieną jūrmylę, vaikai – pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai įprastai šiose varžybose bėga 6 jūrmyles, moterys – 3.

Šįkart ukrainietis Vitaliy Shafar šešiomis sekundėmis pagerino iki šiol jam priklausiusį 2015 metais užfiksuotą varžybų rekordą – jis šešias jūrmyles nubėgo per 33.46 min.

Antras tarp vyrų atbėgo kitas ukrainietis Mykola Lukhymchuk (33.50 min.), trečias liko latvis Dmitrijs Serjogins (34.13 min.).

Greičiausiai tris jūrmyles šiemet įveikė Loreta Kančytė (19.02 min.), antra atbėgo Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė (20.02 min.), trečią vietą užėmė Viktorija Varnagirytė (20.12 min.).

„Džiaugiuosi rezultatu, praėjusiais metais buvo 19.15 min. Tikiuosi, kad kitais metais bus dar geriau. Distancijos pradžioje bėgome pavėjui, tačiau didžioji trasos dalis buvo prieš vėją“, – įspūdžiais dalijosi 3 jūrmylių varžybų nugalėtoja Loreta Kančytė.

Simboliška, kad pajūryje vykstančių bėgimo trasų matas yra ne kilometrai, o jūrmylės – 1852 metrai. „Gintarinė jūrmylė“ išsiskiria ir savo unikalia trasa, kuri prasideda Smiltynėje ties Sveikatingumo ir sporto baze, driekiasi pamariu, vinguriuoja mišku ir pajūriu.

„Gintarinė jūrmylė“ yra vienos seniausių ir ilgiausiai Lietuvoje vykstančių bėgimo varžybų, pradėtos rengti dar 2001 m.

Greičiausių bėgikų vardai yra iškalami ant Smiltynėje stovinčio paminklinio akmens.


  2021-10-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt