P0

Spyglys

Kas iš stoties veža prie jūros?* (6)

Spyglys
2021-10-10


Atvažiavo Spyglio pusbrolis emigrantas tarpmiestiniu autobusu į savo gimtąjį Klaipėdą. Nosis iškart pajuto jūros kvapą. Ir užsinorėjo jis tuoj pat, tą pačią akimirką važiuoti prie jūros.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasuko vyriškis link stoties, žiūri į tvarkaraščių lenteles, skaito… Dar kartą skaito. Neiškentęs – trečią kartą perskaito. „Negali būti!“ – vos ne garsiai sušunka jis.

„Eik tu sau, jūrini mieste!“ – beveik susikeikdamas mintija svečias.

Tai dar gerai, kad kaip savo penkis pirštus pažįsta gimtąjį jūrinį miestą ir prisiminė, kad iš stoties norint miesto viešuoju transportu pasiekti jūrą reikia:

1. Žinoti, kaip iš stoties nukulniuoti į Herkaus Manto gatvę;

2. Žinoti, kad pasiekus Herkaus Manto gatvę reikia laikytis kairės, ten susirasti „Bibliotekos” stotelę ir sulaukti 4 arba 6 autobuso;

3. Žinoti, kad pasiekus Herkaus Manto gatvę ir supainiojus kairę su dešine, teks lapnoti iki „Universiteto” stotelės, kas atstumą pėsčiomis prailgins keleriopai;

4. Žinoti, kad gražią, saulėtą ir šiltą rudens dieną į Girulius autobusu gali nukakti tik dukart per valandą (su retomis išimtimis tris);

7. Žinoti, kad iš Girulių norint grįžti į miesto centrą neverta susigundyti mėlynu 24 autobusiuku: tas paveš iki universiteto ir pames (kodėl neveža iki stoties???)

Ir pagalvojo Spyglio pusbrolis, kad toks Neniškis, vyriausioji miesto vykdomoji galva, kiek anksčiau vadovavęs visiems miesto autobusams, nemyli jūrinio miesto. Arba jau pamiršo autobusus…

Kodėl vieninteliame jūriniame mieste nėra nė vieno viešo autobuso, iš stoties atvykėlius vežančio iki jūros? Prie stočių nepamatysi ir jokios schemos, informuojančios atvykėlius, kaip patogiau, greičiau, pigiau ir saugiau pasiekti jūrą. Kodėl?

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio ir jo draugų bei giminaičių humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2021-10-10

  6 komentarai “Kas iš stoties veža prie jūros?*”

  1. Avatarmočiutė (IP: 84.15.182.179)

   Daug neapgalvotų dalykų susisiekime.Iš mažojo kaimelio nejaunai močiutei reikia pavažiuot iki tub.dispanserio,persėsti į 4 ar 6.
   O atgal?Su vienu autobusu iki universiteto,pereiti į kitą pusę ir lipti į kitą.Tai ir gaunasi ne taip pigiai.Ir nelengva.

  2. AvatarDaina (IP: 83.176.206.152)

   Geros mintys, man patiko. Išties turėtų kursuoti autobusas į pajūrį.

  3. AvatarTatjana (IP: 84.15.176.191)

   Ir iš Gargždų ir iš Prieekules autobusai važiuoja per miestą , tai nevažiuok į stoti o išlipk mieste , o ten 4, 6 ir prie jūros . O jei reikia į stoti tai nuo Bibliotekos sustojimo-5 minutes neskubant

  4. Avatarbabkės (IP: 193.217.2.221)

   5 eurai ir šiltu taksu kaip ponas nuvažiuoji iki tos suknistai šaltos jūros, kur 9 mėnesius pučia sumautas suominis per visus galus 🙂

  5. Avatarrms (IP: 77.79.44.42)

   Ta prasme kur pas patį logika – atvykęs iš kito miesto, su daiktais tiesiai prie Jūros? Idomu. Neįprasta. Dėl to ir reiso tokio nėra, nes nėra didelio poreikio.

   • AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

    Logikos yra. Atvažiuoja iš Gargždų, Priekulės ar iš toliau žmogus pasimaudyti jūroje. Su daiktais (rankšluosčiu ir pan.) norėtų tiesiai prie jūros. Bet tiesiai neišeina nei nuvažiuoti, nei grįžti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt