P0

Miestas, Svarbu

Melnragė sulauks pagrindinio pastato remonto: konkurse – penki dalyviai

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-10-12


Kone penkerius metus žadėto Melnragės bendruomenės centro – bibliotekos pastato kapitalinio remonto laukiantys melnragiškiai lengviau atsikvėpė – jau vyksta rangos darbų viešasis pirkimas.

2017-ųjų rudenį buvo užlopytas Melnragės bibliotekos stogas ir visus tuos metus laukta kapitalinio pastato remonto. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas patvirtino, jog konkurse pasiūlymus pateikė penki dalyviai. „Dabar vyksta kvalifikacijos, pasiūlymų vertinimas. Procedūros turėtų trukti apie mėnesį ar pusantro. Jei viskas bus gerai, tada skelbsime nugalėtoją, pasirašysime sutartį ir jau šiemet gali prasidėti darbai, tik jie bus minimalūs. Didžioji jų dalis vis tiek vyks kitais metais“, – aiškino V. Švedas.

Konkurso sąlygose numatyta, kad Molo g. 60 esantį pastatą, kuriame anksčiau veikė Melnragės seniūnija, rangovas turės kapitaliai suremontuoti per 10 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos.

Techniniame projekte skaičiuotina darbų vertė yra 1 mln. eurų. Klaipėdos savivaldybė kreipėsi į Kultūros ministeriją, kad pusė remontui reikalingos sumos būtų skirta iš Valstybės investicijų programos. „Tačiau jokios paramos negavome, projektas bus įgyvendinamas tik savivaldybės lėšomis“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė.

Šiuo metu dėl investicijų stokos Melnragės biblioteka neišnaudoja visų savo veiklos plėtros ir papildomų lankytojų srautų pritraukimo galimybių, nes pastatas yra fiziškai ir morališkai nusidėvėjęs. Įgyvendinat projektą, planuojama atlikti 1955 m. pastato kapitalinį remontą: dėl skirtingų veiklų perplanuoti patalpas, įrengti atskirą įėjimą, apšiltinti fasadą bei stogą, įrengti išorinę lietaus nuvedimo sistemą, įrengti pandusus, sutvarkyti pastato sklypą, teritorijos apšvietimą.

Šiuo metu Molo g. 60 esančiame pastate Melnragės biblioteka veikia antrajame aukšte, todėl į ją sudėtinga patekti senyvo amžiaus žmonėms ar neįgaliesiems. Pirmajame pastato aukšte veikia Vaikų laisvalaikio centras.

„Tai, kad Melnragės bendruomenės namų, Molo g. 60 projektas susilaukė norinčių tapti jo rangovu, yra geriausia žinia Melnragės bendruomenei. Laukiame, kada prasidės darbai“, – tvirtino Melnragės seniūnaitė Marija Kalendė.

Ji pabrėžė, kad šiuo pastato kapitaliniu remontu melnragiškiams bus sugrąžinti kultūros namai, pastatas taps gyvenvietės traukos vieta.

„Šiuo metu traukos vieta yra bibliotekoje, kuri kai kuriems gyventojams sunkiai pasiekiama. Norint patekti į biblioteką tenka lipti stačiais, apgriuvusiais laiptais. Mylimos Janinos (Melnragės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Janina Stankutė – V. S.) dėka iš bėdos susirenkame pas ją, bet ten yra mažai vietos, kur ji atneša mums aplūžusias kėdes. Šiuo projektu norima mūsų mylimą bibliotekininkę Janiną nukelti į pirmąjį aukštą, kad galėtų ją aplankyti taip ją mylintys, bet sunkiai paeinantys senjorai ir žmonės su negalia. Norima salę pirmajame aukšte pritaikyti bendruomenės veikloms, laiko praleidimui, susirinkimams. Šiandien to nėra, nes salės nuoma kainuoja 30 eurų valandai, tokia kaina taikoma net senjorams, todėl gyventojai negali sau leisti čia susitikinėti. Norima šiuos namus pritaikyti turizmo centrui, nes Melnragė susilaukia daug svečių. Todėl labai laukiame tos dienos, kada prasidės rekonstrukcijos darbai ir mes vėl turėsime namus“, – jau būsimu projekto rezultatu džiaugėsi M. Kalendė.

Anot V. Švedo, kol vyks remonto darbai, tiek Melnragės bibliotekai, tiek Vaikų laisvalaikio centrui teks išsikelti. Šiuo metu šioms įstaigoms kaip tik ieškoma laikinų patalpų.  

Miesto straipsnių vidus

Molo g. 60 esantis pastatas nuo pat jo pastatymo kapitaliai nebuvo remontuotas. 2017 metais tik užlopytas stogas, nes pro jį į biblioteką pradėjo varvėti vanduo, iškilo grėsmė knygoms, kompiuteriams. Tuomet Klaipėdos valdžia ir pažadėjo, kad pastatas bus kapitaliai suremontuotas.


  2021-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt