P0

Politika

Seimas po antrojo balsavimo pritarė 100 eurų išmokai (atnaujinta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-10-12


Antradienį po pietų Seimui skubos tvarka svarstant Vyriausybės įstatymo projektą, kurio tikslas – paskatinti 75 metų ir vyresnius senjorus skiepytis nuo COVID-19, prireikė dviejų balsavimų, mat pirmojo metu pritrūko balsų, kad įstatymas būtų priimtas.

„Šis įstatymas yra demoralizuojantis visuomenę (…), „27 milijonai ant žemės nesimėto”(…) , „dabar šie nepopuliariausi ministrai agituoja žmones skiepytis” (…) „yra ir mirusiųjų, kurie buvo pasiskiepiję”, (…) „vakcina nėra ta panacėja, kurios mes tikėjomės, yra sudievinta vakcina ir žmonės tai mato”, (…) „negalima skirstyti žmogaus pagal amžių, pagal rasę, pagal lytį”, – prieš įstatymo pateikimą kalbėjo Seimo nariai, nepritariantys tam, kad būtų skirta vienkartinė 100 eurų išmoka pasiskiepijusiems senjorams vakcina nuo COVID-19 ligos.

Tam prieštaravę Seimo nariai tikino, jog pinigais reiktų skatinti senjorus nuo 65 metų, nes jie irgi esą` patenka į rizikos grupę.

Tokias įstatymo pataisas su kai kuriomis išlygomis siūlė Darbo partijos atstovė Ieva Kačinskaitė -Urbonienė, Gargžduose išrinktas Petras Gražulis ir valstiečių atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris dar siūlė į grupę nuo 65 plius įtraukti ir sergančiuosius sunkiomis ligomis.

Seimo nariai šiems opozicijos atstovų siūlymams nepritarė.

Pasak I. Kačinskaitės-Urbonienės, „valstiečių idėja” skirti 100 eurų kompensaciją tik tam tikrai žmonių grupei „yra kraštutinė, perteklinė ir dar labiau diskriminuojanti, ji sumažins vakcinacijos tempus”.

Jai pritaręs socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, jog valdančiųjų pateiktas įstatymas „yra demoralizuojantis visuomenę, neišmintingas sprendimas”.

Pasak valstietės Agnės Širinskienės, šiuo įstatymo projektu yra „visiškai ignoruojami žmonės, kurie serga įvairiomis lėtinėmis ligomis”. Jos teigimu, jauniems žmonėms, pvz., po inkstų transplantacijos ar kitų sunkių ligų numirti nuo COVID-19 yra didesnė tikimybė nei sveikam 75 metų senjorui, tad šie žmonės tokiu įstatymu bus diskriminuojami.

„Statistika yra negailestinga: amžiaus grupėje iki 75 metų mirusiųjų santykis lyginant su grupe 75 plius yra vienas prie trijų, nors grupės žmonių yra vienodo dydžio (…) Pasiskiepijimo rodiklis antrojoje, vyriausiųjų grupėje, yra 25-30 proc., kurie neturi jokio imuniteto (…) Aš tikrai būčiau buvusi kur kas laimingesnė, jei tokio siūlymo Vyriausybei išvis nereikėtų teigti”, – kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė, raginusi pritarti pateiktam įstatymo projektui.

Nors prieš svarstymą posėdyje buvo užsiregistravę 99 Seimo nariai, balsuojant pirmą kartą dėl įstatymo priėmimo jų liko tik 67, iš jų 65 balsavo už, tačiau to nepakako, kad įstatymui būtų pritarta.

Visgi Seimo posėdžio pabaigoje, jau po 19 val., valdantiesiems pavyko susitelkti ir 68 balsavus už, 3 – prieš bei 7 susilaikius, įstatymas buvo priimtas.

INFORMACIJA

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – stiprinamąja trečiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Vienkartinę išmoką gaus ir tie rugsėjo 1 d. nepasiskiepiję senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir jie dėl to negalės būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., bet pasiskiepys iki 2022 m. kovo 31 d. Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės, ją žmonės gaus kartu su pensija ar kita „Sodros” išmoka. Šiuo sprendimu tikimasi apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje.


  2021-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt