P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Supažindins su „Šaltomis ropėmis”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-12


Šį penktadienį, spalio 15-ąją, Klaipėdos etnokultūros centro „Facebook“ paskyroje vyks filmo „Šaltos ropės / Kartoffelsalat“ premjera. Pusvalandžio trukmės filmas supažindins su tradiciniu Klaipėdos krašto patiekalu ‒ bulvių salotomis.

Monikos Gatulienės (Kasputytės) iš šeimos paveldėtas receptas gerokai skiriasi nuo vokiškojo.

„Svečiuosimės Monikos gimtinėje Triušių kaime, lupsime cypoles ir kiaušius, čirškinsim kresnas, maišysim šmantą ir taisysim ropes. Agronomijos mokslus baigusi Monika su atodūsiu kalba apie tai, kaip jai gaila vešlių pievų ir pakrantės žolynų, ištiesintų upelių ir gimtosios tarmės. Sužinosim, kaip karas luošino žmonių likimus, pažvelgę per gyvenamos langą išvysime buvusį „rubežių“, aplankysime senas kaimo sodybas. Rudeniniai apylinkių vaizdai ir lietuvininkų dainos padės atkurti dar vieno Klaipėdos krašto kampelio paveikslą”, – rašoma etnocentro pranešime.

Filmo režisierė ir scenarijaus autorė – Dalia Kiseliūnaitė, operatorius -Nerijus Jankauskas, montuotojas – Dalius Sakavičius.


  2021-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt