P0

Miestas, Svarbu

Dalis Klaipėdos savivaldybės – į naujas patalpas (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-10-13


Įvairią socialinę paramą gaunantys klaipėdiečiai jau kitais metais turės įprasti savo reikalus tvarkytis kitoje vietoje – Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyrių iš Vytauto gatvės numatoma iškraustyti į nuomojamas patalpas. Tiesa, jų dar tik ieškoma.

Socialinės paramos skyriaus jau kitais metais išsikraustys iš Vytauto g. 13 esančio pastato.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė Finansų ir ekonomikos komiteto nariams jau anksčiau skundėsi, kad skyriaus darbuotojams nebeįmanoma dirbti jiems skirtose patalpose, kurios yra Vytauto g. 13. Be to, šios patalpos nepritaikytos ir neįgaliesiems, sunkiau judantiems senyvo amžiaus žmonėms.

„Dabar šiame pastate dirba 39 darbuotojai. Patalpose per stogą buvo pradėjęs bėgti vanduo, yra įskilusios sienos ir kvapas ne visada malonus. Akivaizdu, kad tokios būklės patalpose skyrius dirbti nebegali“, – trečiadienį vykusiame Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje pakartojo Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius.

Jis priminė, jog prieš kelerius metus buvo rengiamas šio pastato rekonstrukcijos projektas. Tačiau pastatas yra kultūros paveldo objektas, todėl jame negalima įrengti nei lifto, nei keltuvo ir jį pritaikyti neįgaliesiems.

„Todėl dabar svarstoma ir analizuojame nuomos galimybę. Planuojame, kad reikėtų 600-800 kv. m ploto dydžio patalpų, kuriose galėtų dirbti 42-43 žmonės. Svarbu, kad patalpos būtų pritaikytos neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms – jos turėtų būti pirmame aukšte arba veiktų liftas. Patalpos turėtų būti centrinėje miesto dalyje, kad jas būtų patogu pasiekti tiek iš šiaurinės, tiek iš pietinės miesto dalies. Žinoma, svarbu ir parkavimo vietos bei autobusų stotelė“, – reikalavimus vardijo D. Petrolevičius.

Jis tvirtino, kad jau anksčiau apklausė kelias nekilnojamojo turto agentūras ir išaiškino, kad tokių patalpų nuomos kaina gali svyruoti nuo 8 iki 13 eurų už kvadratinį metrą per mėnesį, tad norimų patalpų nuoma gali kainuoti nuo 4800 iki 10 040 eurų per mėnesį.

„Kiek kalbėjome su administracijos vadovais, manome, kad realiausias variantas yra išsinuomoti patalpas. Ir tai neapribotų mūsų galimybių ateityje spręsti visų Klaipėdos savivaldybės patalpų klausimą“, – teigė D. Petrolevičius.

Jis patikino, kad šiuo metu dėliojamos potencialių patalpų valdytojų apklausos sąlygos. Ilgalaikę nuomos sutartį planuojama pasirašyti kitų metų antrą ketvirtį, tada įvyktų ir Socialinės paramos skyriaus perkraustymas.  

„Galvoju, kad šis sprendimas yra labai teisingas. Ir reikia parinkti tokias patalpas, kad tikrai būtų ir vieta patogi, ir patekti būtų lengva, juk į šį skyrių daugiausia ateina mūsų senjorai“, – reziumavo Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis.


  Miesto straipsnių vidus

  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-10-13

  Vienas komentaras apie “Dalis Klaipėdos savivaldybės – į naujas patalpas”

  1. AvatarKlaipėdos senjore (IP: 86.100.58.98)

   Manau kad būtų labai gerai turėti naujas patalpas. Nes čia labai sunku užeiti. Nėra lifto, o senjorai ne kiekvienas yra pajėgus savo kojom užlipti į antrą aukštą. Yra ir jaunų neįgalių žmonių, kurie turi sunkių traumų. Tai dažnai vengia vien dėl neįgalumo vykti į soc. skyrių. Nes sunku dasigauti iki kabinetų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt