P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėvėtų rūbų parduotuvių tinklui vadovaujantys sutuoktiniai sės į teisiamųjų suolą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-13


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame finansinėmis machinacijomis kaltinami Plungėje registruotos dėvėtų rūbų parduotuvės direktorius bei jo sutuoktinė. Kaltinimai pareikšti ir juridiniam asmeniui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Plungėje registruota dėvėtų rūbų parduotuvė ir jai atstovaujantis direktorius, įtariama, padedamas savo sutuoktinės, apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą, į ją neįtraukęs daugiau nei 137 tūkst. eurų, gautų už fiziniams asmenims Tauragėje, Gargžduose, Raseiniuose bei Šilutėje esančiose rūbų parduotuvėse parduotas prekes.

Be to, tyrimo duomenimis, įmonės direktorius šešiolikai pardavėjų nuo 2019 metų sausio iki 2020 metų gegužės vokeliuose galėjo sumokėti daugiau nei 25 tūkst. eurų atlyginimo.

Skaičiuojama, kad direktorius, siekdamas išvengti mokesčių sumokėjimo, teikė buhalterijai neteisingus duomenis ir apie įmonės pajamas, pelną bei turtą ir tokiais savo veiksmais padarė 47 tūkst. eurų sumą viršijančią žalą valstybės biudžetui.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktas civilinis ieškinys dėl padarytos turtinės žalos atlyginimo viršija 44 tūkst. eurų.

Įmonės direktorius ir jo pavaduotoja savo kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų pripažino. Juridinis asmuo iš dalies atlygino žalą ir į valstybės biudžetą sumokėjo 34 tūkst. eurų įmokų ir mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, o jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Ši baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Didžiausia bausmė už minėtus nusikaltimus – laisvės atėmimas iki 8 metų.


  2021-10-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt