P0

Regionas

Vyras tapo brolio žūties liudininku

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-10-13


Savaitgalį Palangoje karkasinius namelius statančioje įmonėje įvyko nelaimė – darbo vietoje žuvo 62 metų vyras. Su šiuo įvykiu susijusias aplinkybes šiuo metu metu intensyviai aiškinasi Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai.

Asociatyvi Jono Žukausko nuotr.

Pasak VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjo Vytauto Ročio, inspektoriai nelaimės vietoje Palangoje, Bendrovių g., lankėsi šeštadienį, apklausė liudininkus, apžiūrėjo vietą, kurioje žuvo vyras. Šiuo metu darbo saugos specialistai yra iš įmonės užsiprašę visus reikiamus dokumentus ir aiškinasi, kaip, jo teigimu, ant žuvusiojo žmogaus galėjo užvirsti sukrautos lentos.

„Ten dirbo du broliai, vienas brolis su elektrokaru vežiojo lentas, o kitas, pagal to brolio paaiškinimą, stovėjo prie sukrautų, suštabeliuotų tokių storų lentų ir jos užvirto ant jo. Aiškinamės, kodėl jos užvirto ant jo, ar jis atsirėmė, ką jis ten veikė, ar lentos blogai buvo sukrautos”, – nelaimės aplinkybes atskleidė V. Ročys.

Jo teigimu, įvykio liudininkų, be žuvusiojo brolio, daugiau nenustatyta, nes kiti darbuotojai dirbo toliau esančioje bendrovės teritorijoje.

Paklaustas, jog galbūt tai yra tik nelaimingas atsitikimas, dėl kurio niekas nekaltas, darbų saugos specialistas teigė, jog tokios išvados kol kas daryti negalima.

„Kaip nekaltas? Mes bandysim aiškintis, kaip ten buvo sukrautos tos lentos, yra atitinkami reikalavimai, kaip turi būti sukrauta, kokio aukščio galima krauti, yra reglamentavimas, yra eilė kitų klausimą ir dabar tuo inspektoriai užsiima”, – komentavo V. Ročys, pridūręs, jog žmogaus mirtimi pasibaigusias aplinkybes savo ruožtu aiškinasi ir policija.

Jo teigimu, jei policija nutrauktų ikiteisminį tyrimą, visa medžiaga būtų perduota inspekcijai. Nustačius pažeidimų darbų saugos srityje, VDI darbdaviui taikytų atitinkamas poveikio priemones.

V. Ročio duomenimis, šiemet Klaipėdos apskrityje darbo vietoje jau žuvo 8 žmonės. Trys žmogaus mirtimi pasibaigusios nelaimės įvyko Klaipėdos uosto teritorijoje esančiose įmonėse.


  2021-10-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt