P0

Svarbu, Verslas

Investicijų įtaka šilumos kainai paaiškės pavasarį

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-10-18


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino 7,32 mln. eurų vertės AB „Klaipėdos energija“ 2017‒2021 metų laikotarpio investicijas. Kokią jos turės įtaką pastaruoju metu ir taip ženkliai augančiai šilumos kainai, anot energetikų, paaiškės pavasarį.

Bendrovė minėtu laikotarpiu daugiausia lėšų investavo į šilumos tiekimo sistemų modernizavimą. Klaipėdoje naujais buvo pakeista dalis susidėvėjusių ir avaringų šilumos tinklų Pilies, Bružės, Naujakiemio, Debreceno, Jūreivių, Nidos, Reikjaviko, Gedminų, Lūžų, I. Simonaitytės, Vyturio, Laukininkų gatvėse, Jūrininkų ir Taikos prospektuose. Teigiama, kad šios investicijos padėjo gerokai sumažinti šilumos nuostolius ir šilumos gamybos sąnaudas.

Siekdama sumažinti gamtinių dujų poreikį bei išmetamo CO2 kiekį bendrovė investavo į Lypkių rajoninės katilinės rekonstrukciją – čia buvo įrengtas naujas 8 MW biokuro garo katilas su kondensaciniu ekonomaizeriu.

Tarp suderintų bendrovės planų VERT nurodo 99,6 kW galios saulės baterijų įrengimą Lypkių rajoninėje katilinėje. Per metus jos pagamins apie 90 MWh elektros energijos, kuri bus sunaudota bendrovės šilumos gamybos reikmėms.​

Pasak „Klaipėdos energijos”, VERT patvirtino ne visas suplanuotas investicijas, todėl ekonomistams dar reikės tikslinti, kas bus naudojama perskaičiuojant šilumos tarifą.

Teigiama, kad pavasarį atliekant kainos perskaičiavimus tarifas didės, bet ilgalaikėje perspektyvoje bendrovei ir jos klientams atliktos investicijos padės sutaupyti, nes jei jos neatsipirktų, VERT neleistų investuoti į tokius projektus.

Šį spalį centralizuotai tiekiama šiluma Klaipėdoje kainuoja 21,25 proc. brangiau nei rugsėjį – 4,85 ct/kWh. Lyginant su 2020 m. spaliu kaina padidėjo 37,8 proc.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2021-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt