Klaipėdos universitete – sujudimas dėl svarbių pareigų (14)

Svarbu, Švietimas
Virginija Spurytė
2021-10-18

Klaipėdos universitete (KU) prasidėję Sveikatos fakulteto dekano rinkimai jau sukėlė kai kurių darbuotojų pasipiktinimą. Teigiama, fakultete bus inicijuojama peticija, kurios tikslas – išreikšti nepritarimą realiausiam kandidatui užimti dekano pareigas.

Klaipėdos universitetas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ankstesnė KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanė Leta Dromantienė fakultete nebedirba nuo rugsėjo 1-osios, šias pareigas dabar laikinai eina Aelita Skarbalienė.

Siekiant išrinkti naują dekaną, buvo inicijuota rinkimų procedūra, kuri šiuo metu ir vyksta.

„Atviros Klaipėdos“ duomenimis, rinkimuose dalyvauja trys kandidatai: jau minėta A. Skarbalienė, vienas iš Visuomenės sveikatos katedros įkūrėjų, buvęs Seimo narys Algimantas Kirkutis ir medikas, Slaugos katedros docentas Saulius Raugelė.

Pirmoji kandidatus vertina Sveikatos mokslų fakulteto taryba, kurioje yra 15 narių. Geriausiai įvertintą kandidatūra taryba teikia KU rektoriui, o šis ją teikia arba ne Senatui, kurio sprendimas yra galutinis.

„Atvira Klaipėda“ gavo informacijos, jog KU Sveikatos mokslų fakulteto taryba geriausiai įvertino S. Raugelės kandidatūrą ir ją esą teiks KU rektoriui Artūrui Razbadauskui. Tačiau toks tarybos sprendimas, anot kai kurių KU darbuotojų, sukėlė nepasitenkinimą fakulteto bendruomenėje. Esą net ketinama inicijuoti anoniminę peticiją, nes dėl viešumo kyla baimių. Peticijos tikslas – išreikšti nepritarimą tarybos sprendimui geriausiai įvertinti S. Raugelės kandidatūrą.

KU atstovė spaudai Dalia Grikšaitė patvirtino, kad jog šiuo metu vyksta Sveikatos mokslų fakulteto dekano rinkimų procedūra, rinkimuose dalyvauja trys kandidatai, tačiau kandidatuojančių asmenų pavardžių KU neskelbia.

„Rektorius turi teisę teikti arba neteikti Senatui geriausiai reitinguoto kandidato. Apsisprendimui numatyta 10 dienų“, – teigė D. Grikšaitė.

Tačiau ji tvirtino, kad „oficialaus Sveikatos mokslų fakulteto tarybos posėdžio protokolo dar nėra, nėra ir jokių konkrečių sprendimų“. Minėtas Sveikatos mokslų fakulteto tarybos posėdis vyko penktadienį popiet.

Paklausus, ar KU rektoriui yra žinoma, jog Sveikatos mokslų fakulteto bendruomenė galimai nepritaria fakulteto tarybos pasirinkimui, ar toks nepasitenkinimas gali turėti įtakos sprendimui teikti kandidatūrą Senatui, iš atstovės spaudai gautas atsakymas, jog „tai yra gandai, kurių rektorius nenorėtų komentuoti“.

Pats S. Raugelė tvirtino, jog dekano rinkimuose dalyvauja todėl, nes mano, kad gali prisidėti prie KU gerovės.

„Nežinau, ar mano kandidatūra yra nepatenkinta visa fakulteto bendruomenė, ar tik keli asmenys. Tiesą sakant, man pačiam labai įdomu, kas, kam ir kodėl nepatinka. Bet kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, inicijuoti nepasitenkinimo akcijas. Bendruomenei pristačiau savo programą, atsakiau į visus klausimus. Fakulteto taryba balsavo laisvai, viskas vyko legaliai. Ir ji kandidatus reitingavo, o galutinį sprendimą priims Senatas. Jei jis nepritars, būsiu laimingas ir tokiu atsakymu“, – teigė S. Raugelė.

Jis tik pabrėžė, kad anoniminis būdas reikšti nuomonę nėra gražus.

„Nes tada neaišku, ar čia kerštas, ar dar kiti dalykai“, – argumentavo S. Raugelė.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (14):

Atsakymų į “Klaipėdos universitete – sujudimas dėl svarbių pareigų”: 14

 1. studentas parašė:

  Vakar buvo KU Senato posėdis – rektorius nedrįso ar nenorėjo, ar bijojo teikti Raugelės kandidatūros. Bijo konkurento? O jeigu jis patrauks į rektorius? Grubliausko ir paklusnios Tarybos kituose rinkimuose nebebus. Raugelės žmona – politinė mero oponentė. Ech, nesuvaldė rektoriaus žmonės Tarybos. Ką daryti?

 2. "Aliminatoriui" parašė:

  Eliminuoti ar aliminuoti? ☺ Tai ką galvoti apie KU, jei net komentarai su klaidomis! Ir ką norėta pasakyti fraze „jei ten kokia moterėlė pasidrasko…”? Moterėlės sėdi turguje…

  • !!! parašė:

   Universitetas neturi pinigų mokslininkų darbo užmokesčio priedams, o išlaiko tokią neraštingą anoniminių peticijų organizatorę „aliminatorę”. Tikriausiai labai reikalinga!

 3. rapolas parašė:

  Naujos sąvokos Klaipėdos universitete:

  ,,aliminuoti iš akademinės veiklos””

 4. Nuomonė parašė:

  Audra barščių bliūde, patinka, ar nepatinka, bet toks tarybos sprendimas, toks balsavimas. Žmonės apie pretendentą kalba įvairiai, tegul kalba, nes tame fakultete dekanai keičiasi kaip pirštinės, reiškia, kad fakultete veikia intrigos. Iš laikino ar tikro dekano pareigų buvo nušalinta Acienė, paskui Dromantienė, dabar nubalsuota prieš laikinąją dekanę Skarbalienę. Pagrindinį intrigų autorių galimai kolektyvas žino, galimai rektorius taip pat. Rektorius renkasi savo komandą, jei Raugelė jam ne prie širdies, neteiks tos kandidatūros senatui, o jei teiks senatas patvirtins arba nepatvirtins. Pagal komandos narių pasirinkimą sprendžiama apie rektoriaus vertybines orientacijas.

 5. Kokia dar anoniminė peticija??? parašė:

  Vardas: Kokia dar anoniminė peticija???

  Komentaras:

  Fakulteto taryba, kurią renka mokslininkų susirinkimas, studentai skiria savo atstovus, ir yra fakulteto bendruomenės kolektyvinis nuomonės reiškėjas. Ji ir išreiškė savo nuomonę skirdama 12 balsų prof.S.Raugelei – absoliučią daugumą. Tuo viskas ir pasakyta. Kiti kandidatai gavo po vieną balsą. Tai kokios čia dar gali būti anoniminės peticijos?
  Patinka ar ne, bet rektorius turi teikti Senatui S.Raugelės kandidatūrą. Liūdniausia, kad straipsnyje ištransliuota žinutė, kad anoniminės peticijos rašytojai bijo viešumo!!! Tai tik parodo, kad Klaipėdos universitete nėra akademinės laisvės, žodžio laisvės, o kitaip mąstantys yra persekiojami. Už tokią prastą organizacinę kultūrą yra atsakingi jos formuotojai -universiteto vadovai.

  • ??? parašė:

   Na, sakykite, o kas tą laisvę varžo? Kad kai kuriems vadovams gali stigti etikos, teko pastebėti, tai menkina universiteto prestižą. Niekas tos laisvės nevaržo, o kad ten kokia moterėlė pasidrasko, tai nėra laisvės varžymas. O jeigu žmonės neatlieka savo pareigų arba su studentais kalba niekinius dalykus, tokius reikėtų aliminuoti iš akademinės veiklos.

 6. Anonimas parašė:

  Kaip suprantu, čia tas pats Raugele, kuris rašinėjo straipsnius apie tai, kaip „beprotiškai” Švedijoje buvo kovojama su Covid.

 7. pritariu parašė:

  Taigi Fakulteto Taryba aiškiai parodė valią. Vienas kandidatas nors ir medikas, bet baltų ir Vydūno gerbėjas ir dar neaišku ar skiepų šalininkas sprendžiant pagal pasisakymus. O čia medikas, žymus chirurgas. Nelengva bus tame fakultete- vieną dekanę jau suėdė dėl asmeninių ambicijų.

 8. Kolegos parašė:

  Sveikiname prof. Saulių Raugelę – iš 14 fakulteto tarybos narių balsų gavo 12. O Skarbalienė ir Kirkutis tik po vieną.
  Tai kokios čia dar abejonės ar peticijos. Nejuokinkit svieto 🙂

 9. pritariame parašė:

  koks čia sujudimas,jeigu žmogus to vertas,tai vertas,mes už jį

 10. Simona parašė:

  Jeigu komisija išreitingavo ir S.Raugelė gavo daugiausia balų, kuo čia piktintis. Reikia tik džiaugtis kad toks žmogus užimtų dekano pareigas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitete - bendradarbystės erdvė 

Antradienį Klaipėdos universiteto (KU) Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Nauja erdvė KU universiteto ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Švietimas

Pasirinkusiems elektros inžinerijos studijas skirs stipendijas

Energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This