P0

Kultūra

Šiuolaikinė Nidos opera skambės Klaipėdos dramos teatre

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-18


Lietuvos kultūros sostinės metais Neringoje sukurta šiuolaikinė opera-garsinis pasivaikščiojimas „Nidos mokykos kronika“ keliasi į teatrą. Šį trečiadienį, spalio 20 d. Klaipėdos dramos teatre įvyks šios operos kolektyvinė perklausa, kurioje visi norintys turės galimybę išgirsti naujausią kompozitoriaus Jono Jurkūno ir dramaturgės Kristinos Savickienės kūrinį.

„Nidos mokyklos kronika“– tai šiuolaikinė opera apie Nidos istoriją, kurios scena tampa visas Nidos miestas – nuo Parnidžio kopos iki marių. Visą vasarą Neringos svečiai buvo kviečiami patirti operą per ausines, keliaujant pėsčiomis vaizdingu Nidos maršrutu, įsiklausant į autentiškas miesto istorijas, atspindinčias Nidos mokyklos mokytojų gyvenimą 1923–1944 m. 2016 m. jos buvo publikuotos šalies prezidento Gitano Nausėdos ir Vilijos Gerulaitienės knygoje „Nidos mokyklos kronika“, tapusioje šios operos autorių, kompozitoriaus Jono Jurkūno ir dramaturgės Kristinos Savickienės, įkvėpimu.

„Metraštį „Nidos mokyklos kronika“ pastebėjau Neringos Viktoro Miliūno bibliotekoje, o kai perskaičiau – nekilo abejonių, kad tai yra išskirtinė ir labai įdomi medžiaga. Supratau, kad noriu ir galiu apie ją kalbėti muzikiniais garsais pasitelkdamas gamtą kaip neišsemiamą šaltinį. Neringa yra labai gražus ir subtilus kraštas. Smėlio, miško ir dviejų vandenų apsuptyje tarsi atsiriboji nuo didmiestyje supančio kasdienybės triukšmo. Kuriant muziką tai yra labai svarbi aplinkybė,“ – pranešime cituojamas kompozitorius J.Jurkūnas.

Spalio 20 d. Klaipėdos dramos teatre įvyks „Nidos mokyklos kronikos“ įrašo kolektyvinė perklausa. Operoje smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai persipins su Neringos gyventojų istorijas įgarsinusių aktorių Vytauto Anužio, Karolinos Kontenytės ir Jono Baranausko balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika, o ypatingą realumo jausmą sukurs binauraliniai garso įrašai ir kinematografinio pobūdžio muzikinės kompozicijos.

Dalyvavimas perklausoje nemokamas bet būtina išankstinė registracija www.kulturossala.lt arba www.kldt.lt.

Projekto organizatorius – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.


  2021-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt