P0

Kultūra

„KlaipėDAnse“ kviečia į šokio veiklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-19


Paskutinę spalio savaitę ir iki metų pabaigos uostamiesčio gyventojų ir svečių laukia daugybė šokio veiklų, į kurias kviečia Prancūzijos-Lietuvos šiuolaikinio šokio programa „KlaipėDAnse“. Nuo šokio dirbtuvių studentams, profesionalams, senjorams ir visai nešokantiems iki šokio spektaklio „Audros akis“ premjeros – visi renginiai kviečia per šokį tyrinėti kūną ir judesį mieste, urbanistinėje aplinkoje. Užsiėmimus ves ne kartą Lietuvoje kūręs prancūzų choreografas, Kano nacionalinio choreografijos centro Normandijoje vadovas Alban Richard ir Šeiko šokio teatro trupė.

Spektaklis „Audros akis“. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Kūnas ir miestas susitinka šokyje

Spalio 12 dieną Klaipėdoje startavo kūrybiniai šokio ir judesio užsiėmimai senjorams, kuriuos veda Šeiko šokio teatro šokėja, choreografė ir judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė. Čia vyresnio amžiaus žmonės kviečiami kūrybiškai judėti, improvizuoti, dalyvauti pasirodymuose ir, žinoma, susirasti bičiulių.

Artimiausiuose užsiėmimuose bendruomenei pajūryje (šokio mėgėjams ir be patirties) dalyviai galės geriau susipažinti ne tik su šokio raiška, bet ir savo kūnu, jį labiau priimti, pamilti, atrakinti kūrybines galias,  per kūną ir judesį atrasti ryšį su savo miestu.

Programos veiklos vyksta nuolat, tad norintys sekti informaciją apie artėjančias dirbtuves, kviečiami stebėti naujienas Šeiko šokio teatro feisbuke ar užsisakyti teatro naujienlaiškį.

Spalio 26 dieną, 19 val. „Menų spaustuvėje“ sostinės žiūrovai kviečiami į šokio spektaklio „Audros akis“ premjerą. Spektaklis Vilniuje rodomas antrą kartą. Prieš tai jį stebėti galėjo „Naujojo Baltijos šokio“ žiūrovai. „Audros akis“ taip pat parodyta tarptautiniame menų festivalyje „Plartforma“ Klaipėdoje ir tik ką grįžo iš gastrolių Danijoje.

Šiuolaikinio šokio veiklų informacija
 • Kūrybiniai šokio ir judesio užsiėmimai senjorams antradieniais, 18 val. „Kultūros fabrike“. Užsiėmimus veda šokėja, choreografė ir judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė. Esant laisvų vietų grupėje, nauji nariai laukiami visus metus. Informacija el. p. austeja@seikodancecompany.com, tel. +370 681 71631.
 • Šokio dirbtuvės bendruomenei (šokio mėgėjams ir be patirties) spalio 27-29 d., 18-20 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedroje. Veda choreografas Alban Richard, Nacionalinio Kano choreografijos centro Normandijoje (Prancūzija) vadovas. Registracija čia.
 • Šokio, teatro studentams ir profesionalams spalio 28-30 d., 10-15 val. „Kultūros fabrike“. Veda choreografas Alban Richard, Nacionalinio Kano choreografijos centro Normandijoje (Prancūzija) vadovas. Registracija čia.

INFORMACIJA

„KlaipėDAnse” – tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų. Jos metu Šeiko šokio teatras su skirtingais šokio partneriais iš Prancūzijos kasmet pastato po vieną šiuolaikinio šokio spektaklį ar filmą, rengia gastroles Lietuvoje, užsienyje, organizuoja meistriškumo kursus profesionaliems šokėjams ir Klaipėdos miesto bendruomenei bei plėtoja tarptautinę šiuolaikinio šokio studijų programą. „KlaipėDAnse“ ambicija – uostamiestį paversti Lietuvos šiuolaikinio šokio meka.

Per beveik penkerius programos gyvavimo metus sukurti keturi spektakliai ir vienas šokio filmas, įvyko kelios dešimtys kūrybinių dirbtuvių šokėjams ir bendruomenei ir veiklos vyks iki pat metų pabaigos.


  2021-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt