P0

Svarbu, Transportas

Klaipėdoje – naujos reguliuojamos pėsčiųjų perėjos (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-10-19


Prieš daugiau nei mėnesį prie penkių pėsčiųjų perėjų pastatyti šviesoforai nuo trečiadienio ryto pradės veikti. Tačiau ne visi – kol kas neaišku, kada bus įjungtas Taikos prospekte, prie „Saturno“ pastatytas šviesoforas.

Viena iš penkių naujų šviesoforinių pėsčiųjų perėjų yra Taikos prospekte ties prekybos centru “Saturnas”, tačiau dar neaišku, kada čia bus įjungti šviesoforai. Virginijos Spurytės nuotr.

Klaipėdos savivaldybės atstovų komisija antradienį apžiūrėjo visas naujai įrengtas reguliuojamas pėsčiųjų perėjas ir konstatavo, kad keturios iš jų jau gali pradėti veikti.

Tad nuo trečiadienio 9 val. ryto pradės veikti šviesoforai, pastatyti Taikos prospekte ties sankryža su Debreceno gatve, Dubysos gatvėje tarp „Švyturio“ arenos ir Klaipėdos baseino, Šilutės plente ties sankryža su Svajonės gatve. Visose šiose vietose buvo nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos.

Nauja reguliuojama pėsčiųjų perėja įrengta Baltijos prospekte ties prekybos centru „Arena“, joje šviesoforas bus įjungtas taip pat penktadienį nuo 9 val. ryto.

„Tiek ši nauja pėsčiųjų perėja, tiek tai, kad reguliuojama tampa perėja per Taikos prospektą ties Debreceno gatve turėtų labai pagerinti pėsčiųjų saugumą“, – vylėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Reguliuojama pėsčiųjų perėja turėjo tapti ir Taikos prospekte, prie „Saturno“ esanti perėja. Čia taip pat pastatytas šviesoforas, tačiau jis dar nebus įjungtas. „Viskas veiktų, bet ESO dar nėra privedusi elektros. Šviesoforas patikrintas, kai buvo pajungtas elektros generatorius ir viskas gerai. Bet reikia nuolatinio elektros tiekimo ir šį klausimą turime kuo greičiau išspręsti. Tik tada šis šviesoforas pradės veikti“, – teigė A. Dobranskis.

Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus jau anksčiau „Atvirai Klaipėdai“ teigė, kad visi naujieji šviesoforai bus valdomi mygtukais, kuriuos paspaus patys pėstieji, kai norės pereiti gatvę.

Vienos šviesoforinės perėjos įrengimo kaina siekia apie 24 tūkst. eurų, tad visų penkių tokių perėjų įrengimas miesto biudžetui kainavo beveik 100 tūkst. eurų.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2021-10-19

  3 komentarai “Klaipėdoje – naujos reguliuojamos pėsčiųjų perėjos”

  1. AvatarAnonimas (IP: 188.69.198.170)

   Dabar dar ilgiau gaisime kamščiuose.

   • AvatarAnonimas_2 (IP: 86.100.73.43)

    Tai sėsk ant dviračio ar lipk į autobusą – gal greičiau bus?

   • AvatarKova su oro tarša (IP: 88.119.41.104)

    Ne ilgiau gaišime,o ilgiau duminsime.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt