P0

Verslas

Klaipėdos LEZ – 100 naujų darbo vietų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-20


Projektinės gamybos įmonė „ROTEKSAS“, atliekanti pramoninių gamybinių linijų projektavimo, gamybos ir montavimo darbus, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) plėtrai išsinuomojo du bendro 3,2 ha ploto žemės sklypus ir įsigijo stambiagabaričių įrengimų gamybines patalpas. Per artimiausius metus bendrovė ketina įgyvendinti plėtros projektą, kurio metu bus sukurta 100 naujų darbo vietų bei investuota į naują įrangą.

Iki šiol bendrovė gamybinę veiklą vykdė netoli LEZ esančiuose dviejuose gamybiniuose plotuose Klaipėdos rajone – Švepeliuose bei Dauparų kaime. „ROTEKSAS“ iki dabar valdė apie 4 tūkst. kv. m. gamybinio ploto.

Nuo šiol LEZ investuotojo statusą įgijusi UAB „Roteksas LEZ“, gamybinius projektus įgyvendins papildomuose 5 tūkst. kv. m., kuriuose atsiras 100 naujų darbo vietų.

Pasak „ROTEKSO“ direktoriaus Žygimanto Petronio, sprendimą plėstis padiktavo pastaraisiais metais sparčiai augantys pardavimai, o Klaipėdos LEZ pasiūlė ne tik geras sąlygas bei infrastruktūrą, bet ir šiuolaikišką, bendrovės poreikius kone idealiai atitikusį gamybos pastatą.

„Įsigijome stambiagabaričių įrengimų gamyklą, kurioje įrengti dideli vartai, galingi kranai bei poreikius atitinkanti infrastruktūra pasitelkus mūsų turimą patirtį leis gaminti įspūdingą produkciją, o per šalia esantį uostą juos lengvai pristatysime į visą pasaulį. Klaipėdos LEZ galėsime labai paprastai ir greitai išspręsti vidinius ir išorinius logistikos klausimus. Naujojoje gamykloje jau pradėjome darbus, o per artimiausius metus planuojame sukurti 100 naujų darbo vietų, plėsti gamyklos pajėgumus, investuoti į įrangą“, – pranešime cituojamas Ž. Petronis.

Šiuo metu trečdalį „ROTEKSO“ darbuotojų sudaro inžinerinį išsilavinimą turintys specialistai – projektuotojai, meistrai, projektų vadovai, pirkimų inžinieriai ir kt. Gamybos cechuose dirba kvalifikuoti suvirintojai, surinkėjai, šaltkalviai, montuotojai, derintojai ir kt. Panašaus darbuotojų profilio plėtra numatoma ir Klaipėdos LEZ gamykloje.

„Pagrindinis iššūkis šiandien – dvigubai didesnis personalo poreikis, mokymas ir integracija. Dėl itin sparčios įmonės plėtros ir augimo trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, todėl esame nuolatinėse motyvuoto ir norinčio tobulėti personalo paieškose. Šiuo metu ieškome projektų vadovų, inžinierių- projektuotojų, sąmatininkų, gamybos apskaitininkų, procesų vadybininkų, meistrų, suvirintojų, komplektuotojų, kalibruotojų, šaltkalvių-montuotojų, mechanikų, sandėlininkų ir kitų gamybos bei administracijos darbuotojų“, – komentuoja „ROTEKSO“ vadovas.

Jis taip pat užsimena, kad bendrovė susiduria ir su žaliavų tiekimo terminų iššūkiais, kurių įveikimas reikalauja nuolatinės analizės bei operatyvaus planavimo.

Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, palankiai susiklosčiusių aplinkybių dėka Klaipėdos LEZ naujam investuotojui galėjo itin greitai pasiūlyti optimalias gamybos patalpas.

„Klientų veiklos pradžios greitis visuomet buvo Klaipėdos LEZ išskirtinumas. Džiaugiamės, kad vos per kiek ilgiau mėnesį nuo sutarties pasirašymo „ROTEKSAS“ įsigytose patalpose galėjo pradėti pirmuosius realius darbus. Neabejoju, kad bendrovė sėkmingai pasinaudos ir kitais mūsų infrastruktūros ir verslo bendruomenės privalumais“, – teigia E. Kiudulas.

Investicijų sumos į plėtrą „ROTEKSAS“ neatskleidžia dėl konfidencialumo įsipareigojimų.

Apie 90% „ROTEKSO“ apyvartos sudaro eksportas į tokias rinkas kaip Norvegija, Japonija, Šveicarija, JAV, taip pat ES, Lotynų Ameriką ir Rusiją. 2020 m. bendrovės apyvarta sudarė 5,94 mln. EUR arba 58% daugiau nei 2019 m.

Klaipėdos LEZ yra ilgiausiai veikianti ir pirmaujanti laisvoji zona Lietuvoje. 412 ha teritorijoje veiklą vykdo 45 įmonės, kurių bendra apyvarta 2020-aisiais sudarė 927 mln. EUR, o eksportas – beveik 478 mln. EUR. Nuo Klaipėdos LEZ veiklos pradžios zonoje investuota 747 mln. EUR, didžioji šios sumos dalis yra tiesioginės užsienio investicijos.


  2021-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt