Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-10-20

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t.y. septynioms dienoms.

Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10-ąją. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d.

Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų.

Akcentuojama, kad per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis ne mokyklose, galimo užsikrėtimo atveju išryškės simptomai, tokiu būdu viruso plitimas bus lokalizuotas vienoje šeimoje, neperneštas į mokyklas ir nepaskleistas daugelyje šeimos ūkių.

„Dėl mokinių atostogų pratęsimo tarėmės su epidemiologais, sveikatos specialistais, psichologais. Norime, kad kuo mažiau nukentėtų mokymas ir kartu apsaugotume mokyklas nuo viruso sklaidos. Todėl priėmėme optimaliausią sprendimą”, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

1–12 klasių mokiniams prieš atostogas bus išdalinti greitieji antigenų savikontrolės testai ir mokiniai galės testus atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką.

Apribojant kontaktų skaičių tarp daugelio skirtingų šeimų ūkių, neformalusis vaikų ugdymas dvi pirmąsias lapkričio savaites, nuo 3 iki 12 dienos, vyks tik nuotoliniu būdu. Jeigu to nebus galima užtikrinti, jis neformaliojo ugdymo veiklos šiam laikotarpiui bus stabdomos.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Seimo komitetas nepritarė opozicijos siūlymui didinti mokytojų atlyginimus

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nepritarė opozicinių partijų teikiamiems siūlymams kitais metais dar labiau didinti mokytojų atlyginimus. Komiteto narių neįtikino ...
2023-10-25
Skaityti daugiau

ELTA

Konservatoriai siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus

Penktadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas ...
2023-05-19
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėdietė politologė: ministrei atsistatydinti būtų „etiška ir moralu“

Klaipėdos universiteto (KU) politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili pažymi, kad dar nėra įrodyta, jog švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė galėjo ...
2023-05-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This