P0

Uostas ir jūra

„Begai“ – įvertinimas už inovatyvų aplinkos tausojimą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-21


Ketvirtadienį vykusiame Tarptautiniame transporto inovacijų forume buvo įteikti tvariems logistikos sprendimams ir iniciatyvoms skirto konkurso „Žaliojo susisiekimo link“ apdovanojimai. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) inicijuotų apdovanojimų metu buvo įvertintos žaliąjį kursą pasirinkusios Lietuvos įmonės, viešojo sektoriaus, kūrybinės ir visuomeninės organizacijos.

Tvarių judumo priemonių skatinimo kategorijoje laimėjo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, vykdanti nuosavo manevrinių geležinkelio lokomotyvų parko modernizavimo programą. Jos metu dyzeliniai šilumvežiai konversijos būdu yra keičiami elektriniais robotizuotais lokomotyvais. Artimiausiais metais bendrovė ketina atnaujinti visą 10 lokomotyvų parką ir taip savo veikloje eliminuoti apie 1000 t kuro emisijų per metus.

Iš viso Tarptautinio transporto inovacijų forumo metu apdovanojimai buvo teikiami šešiose kategorijose: „Žaliausia savivaldybė”, „Žaliausias judumo startuolis”, „Žaliasis eksportas”, „Dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui”, „Tvarių judumo priemonių skatinimas” ir „Sprendimas transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje”. Konkurso laimėtojams apdovanojimus teikė LTG grupės generalinis direktorius Mantas Bartuška, Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę Virginijus Sinkevičius ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Konkurso dalyvius vertino ir laimėtojus išrinko kompetentinga viešojo ir privataus sektoriaus ekspertų komisija. Apdovanojimus „Žaliojo transporto link“ inicijavo „Lietuvos geležinkelių“ grupė, šiemet drauge su visa Europa mininti Europos geležinkelio metus. Konkurso partneriai – Susisiekimo, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų, Vidaus reikalų, Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Transporto inovacijų asociacija.  


  2021-10-21

  Vienas komentaras apie “„Begai“ – įvertinimas už inovatyvų aplinkos tausojimą”

  1. AvatarR (IP: 78.57.146.158)

   Grigeo apdovanojimo negavo?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt