P0

Veidai

Pradėti tarnybą rengiasi keturkojė pareigūnė Fėja

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-21


Belgų aviganių malinua veislės kalytė Fėja, Lietuvos policijos specialistams įrodžiusi, kad atitinka tarnybiniams šunims keliamus reikalavimus, į Klaipėdą atkeliavo iš veislyno Belgijoje. Ji tapo Klaipėdos miesto komisariato Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus tyrėjos Paulinos Pirmaitienės partnere. Trejus metus policijoje tarnaujančiai pareigūnei Fėja – pirmasis tarnybinis šuo.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra Feja.jpeg
Policijos nuotr.

„Dirbti su gyvūnais man labai patinka – kol mokiausi mokykloje, savanoriaudavau prieglaudose, laisvalaikiu dresuodavau šunis. Visada norėjau tapti kinologe, tačiau vis nepavykdavo, todėl Fėja man yra svajonės išsipildymas“, – sako pareigūnė Paulina.

Tarnauti policijoje besirengianti Fėja dar tik keturių mėnesių amžiaus. Pasak pareigūnės, svarbu, kad kalytė priprastų prie įvairios aplinkos, todėl jos visą laiką kartu – tarnybos metu vyksta į iškvietimus, nors juose tarnybinių pareigų Fėja dar neatlieka, tarpuose tarp jų treniruojasi, susipažįsta su kolegomis, kurie negali atsidžiaugti nauja itin draugiška komandos nare. Fėja, pasak Paulinos, yra labai linksma, aktyvi ir smalsi, o savo mėgstamą kamuoliuką galėtų vaikytis turbūt nesustodama.

Kalytei dar teks lankyti privalomus tarnybinių šunų kursus, išlaikyti įvairius – bendro paklusnumo, žmonių, narkotinių medžiagų paieškos testus. Tik tada Fėja galės pradėti vykdyti tikras tarnybines užduotis. Teks įprasti dirbti ir naktimis, nes kol kas, pasak pareigūnės Paulinos, pasitaiko, kad per pertraukėlę naktinėje pamainoje įmigusios Fėjos neina pažadinti – kartais tokiais atvejais ją tenka net nešti.


  2021-10-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt