P0

Mums rašo

Kuo didesnė nuoskauda, tuo aršesnė reakcija (5)

Atvira Klaipėda

Jūratė Sofija Laučiūtė
2021-10-24


Neretai tiek po savo, tiek ir po kitų socialinių tinklų komentatorių tekstukais randu maždaug tokio turinio atsiliepimus: „Ai, kam čia rašinėjate, vis tiek nieko gero iš to nėra” arba „Jokios naudos iš tų jūsų rašinėjimų”, arba tiesiog pareikalauja: „Baikit čia rašinėti!”. Na, tokiems galiu atsakyti patarle: „Jei kabikas nekabėtų, tai tupikas netupėtų”. Išvertus į lietuviško folkloro neįkertančiųjų kalbą, tai reikštų: „Jei nebūtų skaitinėtojų, tai neliktų ir rašinėtojų”.

Šiandien atsirado daug mėgėjų neigiamai reaguoti į visuomenės daugumos teisėtai išrinktąjį Prezidentą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Jei rimčiau, tai bet koks veiksmas prasideda nuo emocinės/intelektinės reakcijos į kito žmogaus, žmonių grupės ar valdžios veiksmus, žodžius, nurodymus.

Nėra reakcijos, vadinasi, nebėra gyvų žmonių, dar galinčių vertinti ir reaguoti. Ir tik po reakcijos jau galima tikėtis ir atitinkamo veiksmo.

Čekų kunigas Tomaš Halik taip ir rašo: „Vykdyti tiesą reiškia atsakingai veikti, o ne vien reaguoti”.

Šiandien atsirado daug mėgėjų neigiamai reaguoti į visuomenės daugumos teisėtai išrinktąjį Prezidentą. Nekomentuosiu reakcijos tų, kurie tūžta, kad laimėjo ne jų remiamas kandidatas, o šitas. Kuo didesnė nuoskauda, tuo aršesnė reakcija. Kuo silpniau žmogus ar partija pasirodė politiniame ringe, tuo nuoskauda didesnė. Su šitais viskas aišku.

Taip pat viskas aišku ir su tais, kurie kiekvieną antpuolį ant Prezidento pradeda užkeikimu „aukštas ir gražus”. Po šituo užkeikimu slepiasi: a) vyrai – patinai, kurie šalia Prezidento pasijuto nebeturį šanso laimėti kažkurios damos širdį ar bet kokios patelės kūną; b) gėjai, kurie labai norėtų laimėti „aukšto ir gražaus” dėmesį ir kažką tokio, ką jie vadina „meile”, o realiai tėra kitoks, netradicinis sueities būdas, o tai, savo ruožtu, juk labai kerta per „savivertę”.

Neaišku tik su tais, kurie sakosi palaikę Prezidento kandidatūrą per rinkimus, bet dabar jis juos esą nuvylęs. Nuvylė kaip? Nepakvietė į savo patarėjų, padėjėjų komandą? Neišrūpino dar kokios nors nedulkinos vietelės? Ar nuvylė vertybiškai? Čia jau priekaištas būtų rimtas, bet neteko skaityti „vertybiškos” analizės, o tik pretenzijas, kodėl Prezidentas nepasakė to ar ano, kodėl netrankė kumščiu stalų ir durų, kodėl nenukirto tos ar anos galvos. Sutikite, vertybėmis čia nė nekvepia, o tik nusivylimu, kad Prezidentas daro ir kalba ne taip, kaip „aš” kalbėčiau ar pasielgčiau jo vietoje.

O kas sakė, žadėjo, kad visada ir kiekvienu atveju Prezidentas padarys taip, kaip patiktų MAN, TAU, kai į tamstelę panašių Prezidento rinkėjų – keli šimtai tūkstančių, ir tų visų šimtų tūkstančių nuomonės dažnai oi kaip skiriasi. Ar įmanoma vienam žmogui patenkinti visus?

O štai ne vien pykti ir piktintis, ne vien neigiamai reaguoti, kad Prezidentas ne toks, kokio „mano svarbybė” norėtų, bet pamėginti padaryti kažką tokio, atlikti veiksmą, kuris padėtų Prezidentui tapti jums suprantamesniu, tvirtesniu bendroje kovoje su „blogiečiais” – ar daug kas iš jūsų, Prezidento kritikų, pamėginote?

Už rubrikoje „Mums rašo” skelbiamas asmenines skaitytojų nuomones redakcija neatsako. Turintys kitokį požiūrį visada gali parašyti portalui.


  2021-10-24

  5 komentarai “Kuo didesnė nuoskauda, tuo aršesnė reakcija”

  1. AvatarNekiškit (IP: 78.61.179.125)

   nei liežuvių, nei rankų prie prezidento!

  2. AvatarJons (IP: 188.69.211.17)

   Tekstas tiesiog primityvus. Analizės gylis lygus pirmoko darbui.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Parašykit kaip antrokas, būtinai įdėsim 🙂

  3. AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

   Prezidentas neįtiko valdantiems, kadangi konservatoriai su liberalais valdo žiniasklaidą, tai jie ir plyšauja visais kanalais apie blogą prezidentą. Visi, kurie antrina supuvusiam politiškai jaunimui, tai atidirbineja šiandieninei valdžiai.

   • AvatarOrakulas (IP: 78.57.246.140)

    Labiau panašu, kad valdantieji neįtinka Prezidentui, jei jau ir pats Karbauskis, pradžioje Nausėdos kadencijos, nepatikliai žvelgė į prezidentūrą, o dabar tarsi pučia su Širinskiene į vieną dūdą, kad tik valdantiesiems būtų blogiau. Būtent blogiau, nes, panašu, opozicija sąmoningai, vos ne atviru tekstu, siekia valstybės kolapso. Savo ruožtu Prezidentui laikas aiškiai, nesukant uodegos, pasakyti su kuo jis. Su “mitinguotojais” ir “maršininkais”, kurie nuožmiai priešinasi viskam, kas galėtų nors šiek tiek padėti žengti nors mažą žingsnelį beprecedenčių krizių suvaldyme. Prezidentas kaltina valdančiuosius skiepijimo boikotavimu , tačiau vasarą, ypač “maršininkų” mitingų įkarščio akivaizdoje, negirdėjau, kad būtų nors kokia užuomina paraginęs Tautą, kurią taip vertina, pasiskiepyti. Bent tokia forma, kuria pasveikino mitingą Vingio parke. Buvo tik dalijami rūstūs parėdymai: iki mindauginių – 70%, o pats nepajudino nei piršto. O kai reikės konkrečiai pasisakyti Lenkijos klausimu, viską suvers Gabrieliui….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt