P0

Miestas, Svarbu

Biudžete surado pinigų: trečiokai galės išmokti plaukti

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-10-25


Didžiąją praėjusių mokslo metų dalį nuotolines pamokas turėję dabar jau buvę uostamiesčio antrokai bus išmokyti plaukti. Tiesa, plaukimo pamokas jiems ketinama organizuoti nuo kitų metų vasario.

Nuo 2016-ųjų kasmet plaukti išmokdavo apie 2 tūkst. Klaipėdos antrokų, kol šių pamokų nenutraukė. Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Klaipėdoje dar 2016 metais pradėta unikali Lietuvoje mokymo plaukti programa visiems antrųjų klasių mokiniams. Nuo tada kelerius metus visi antrokai turėdavo po 18 plaukimo pamokų per metus, vėliau jų skaičius padidintas iki 36 pamokų – kartą per savaitę visus mokslo metus. Taip nuspręsta, nes pastebėta, jog 18 pamokų neužtenka ir ne visi vaikai išmoksta plaukti.

Kasmet plaukimo pamokas lankė apie 2000 antrokų, kurių pavėžėjimui į baseiną ir atgal į mokyklą pinigų taip pat buvo skiriama iš miesto biudžeto. Bendra suma už baseino nuomą, trenerių darbą ir pavėžėjimą kasmet siekdavo daugiau nei 200 tūkst. eurų.

Kai 2020 metų kovą prasidėjo pirmasis karantinas, tų mokslo metų antrokai patyrė skriaudą, nes iki vasaros jiems teko mokytis iš namų, plaukimo pamokos nevyko ir jos nebuvo perkeltos į kitus metus. Tačiau labai nenuogąstauta, nes pradinukai turėjo galimybę dalyvauti maždaug 20 plaukimo pamokų ir viltasi, kad plaukti jie išmoko.

Praėjusiais mokslo metais, kurie prasidėjo pernai rugsėjį, tuomečiai antrokai turėjo galimybę dalyvauti vos penkiose plaukimo pamokose, o toliau mokslus teko tęsti iš namų, nes prasidėjo ilgai trukęs karantinas, o ir po jo nuspręsta, jog pamokos vyks nuotoliniu būdu. Kitaip tariant, antrokai, kurie šiais mokslo metais jau yra trečiokai, nebuvo išmokyti plaukti.  

Todėl šiemet rugsėjį Kultūros, švietimo ir sporto komitete politikai ėmė kelti klausimą, jog reikia rasti ir lėšų, ir galimybių trečiokais tapusius antrokus išmokyti plaukti, kad Klaipėda nenukryptų nuo savo tikslo – pasiekti, kad visi vaikai mokėtų plaukti.

Nors Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė komiteto posėdyje aiškino, kad tai sunkiai įmanoma, nes baseinus yra užėmę dabartiniai antrokai, politikai pavedė ieškoti išeičių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė „Atvirai Klaipėdai“ patikino, jog kitų metų biudžete jau numatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų, kurie bus skirti dabartiniams trečiokams – galimybės išmokti plaukti netekusiems antrokams.

„Pradėsime viešųjų pirkimų procedūras ir matysime, ar atsiras baseinų, kurie pasisiūlys priimti mūsų moksleivius. Tikimės, kad jų tikrai yra. Todėl viliamės, kad nuo kitų metų vasario dabartiniai trečiokai jau galės lankyti plaukimo pamokas“, – teigė A. Dirgėlienė. Svarstoma, kad jei per šiuos metus nepavyks surengti reikiamo kiekio plaukimo pamokų, jos galės vykti ir kitų mokslo metų pradžioje.  


  Miesto straipsnių vidus

  2021-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt