P0

Kultūra

Pasaulinę operos dieną – sveikinimas nuo marių krantinės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-25


Muzika – universali kalba, suprantama visų tautų žmonėms. Ji paliečia kiekvieno širdį ir gali perteikti kiekvieno emocijas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, kuriantis ambicingus projektus ir pristatantis publikai žymiausius šalies bei užsienio kūrėjus, mano, jog spalio 25-oji – dar viena gera proga publikai priminti apie operos svarbą šiandienos pasauliui.

Pasauline Operos diena neatsitiktinai buvo pasirinkta spalio 25-oji: tai nemirtingosios operos „Karmen“ kompozitoriaus Georges Bizet bei daugelio operečių autoriaus Johanno Strausso (jaunesniojo) gimimo diena.

„Atsinaujinusi Opera“ – toks šių metų šventės šūkis. Operos atsinaujinimas tarsi pabrėžia, kad viskas tęsiasi bei vyksta dar geriau, kad siekiama ilgalaikių tikslų ir naujų veiklos formų.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ne tik atsinaujina: vyksta naujo teatro pastato statybos, bet ir nuolat rengiami nauji inovatyvūs meniniai projektai, sulaukiantys ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio publikos dėmesio. Ambicingi teatro sumanymai sulaukia kūrėjų iš užsienio dėmesio, tad kūrybiniai kolektyvai tampa vis labiau tarptautiniai: choras, baleto trupė ir orkestras nuolat pildosi profesionalais į pajūrį atvykstančiais iš vis tolimesnių pasaulio kampelių kaip Iranas, Venesuela, Čilė ir kt. 

Pasaulinė Operos diena – tai metas, kai „Opera Europa“ nariai ar jai nepriklausantys teatro profesionalai kartu su operos mėgėjais pagerbia bei propaguoja plačiajai visuomenei šios ypatingos meno formos vertę.  Iniciatyvos tikslas – parodyti, ką opera teikia žmonėms bei kelti šios meno formos suvokimą. 

„Opera Europa“ yra pagrindinė Europos profesionalius operos teatrus bei operos festivalių rengėjus jungianti asociacija, kuri vienija daugiau kaip 200 įvairaus dydžio profesionalaus scenos meno įstaigų iš 43 skirtingų valstybių. 

„Opera Europa“ priklausančio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro jaunieji menininkai spalio 25-ąją siunčia savo gerbėjams virtualų sveikinimą.


  2021-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt